Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowie mediów publicznych deklarują poparcie dla lustracji

Autorką apelu była Joanna Lichocka (fot. Jarosaw Roland Kruk)

Rada Mediów Narodowych zaapelowała w środę 26 kwietnia do zarządów mediów publicznych "o niezatrudnianie byłych funkcjonariuszy, pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL", a także o niepodejmowanie z nimi żadnej innej formy współpracy, która dawałaby im wpływ na treść programu. Szefowie mediów publicznych apel raczej popierają, nie wiadomo jednak, jakie kroki podejmą w tej sprawie.

Inicjatorką apelu była Joanna Lichocka, członkini RMN i posłanka PiS. Uzasadniając ten pomysł, Lichocka w ubiegłym tygodniu powiedziała "Presserwisowi", że "ludzie wyszkoleni do dezinformacji nie powinni mieć wpływu na program".

Adresatami apelu RMN są szefowie Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, 17 rozgłośni regionalnych i Polskiej Agencji Prasowej. - Jak podejmiemy w tej sprawie jakieś kroki, będziemy o tym informować – mówi "Presserwisowi" Mariusz Staniszewski, członek zarządu Polskiego Radia, nie chcąc rozwijać tematu. "Telewizja Polska w pełni wspiera stanowisko Rady Mediów Narodowych" – informuje nas biuro prasowe tego nadawcy. "Równocześnie podkreślamy, że weryfikacja dziennikarzy nie może się odbyć bez nowelizacji ustawy lustracyjnej, która przekaże w ręce zarządów mediów publicznych stosowne narzędzia prawne, również z zakresu prawa pracy, które umożliwią przeprowadzenie powyższych działań" – zastrzega biuro prasowe TVP w przekazanym "Presserwisowi" stanowisku.

- Popieram apel Rady Mediów Narodowych. Tacy ludzie nie powinni tworzyć programu – mówi z kolei Andrzej Liberadzki, prezes Radia Gdańsk. Jeszcze nie wie, jakie działania podejmie w tej sprawie. - Muszę się najpierw zapoznać z uchwałą Rady w pełnym brzmieniu. Mam zresztą w zespole dużo młodych osób, więc ich to nie dotyczy – dodaje Andrzej Liberadzki.

(RUT, 27.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.