Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UKE: nadawca Radia Hobby prowadzi nielegalną działalność nadawczą

Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka Hobby - nadawca legionowskiego Radia Hobby - prowadzi nielegalną działalność nadawczą.

W ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji cofnęła koncesję Radiu Hobby za emitowanie audycji państwowego rosyjskiego Radia Sputnik, ale poprzedni przewodniczący KRRiT wstrzymał wykonanie decyzji. Obecnie sprawa jest przedmiotem postępowania sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie (nadawca wniósł skargę na decyzję regulatora o cofnięciu koncesji).

Jednocześnie w grudniu ub.r. prezes UKE – jak informuje "Presserwis" biuro prasowe urzędu – wydał decyzję, w której rozstrzygnięciu przyjęto, że z chwilą ostatecznego cofnięcia koncesji wygasła rezerwacja częstotliwości. Później Urząd zakazał używania urządzenia radiowego (nadajnika) przez nadawcę (z art. 203 prawa telekomunikacyjnego). Jak przekazuje biuro prasowe, UKE złoży teraz na policji zawiadomienie na podstawie art. 208 (odpowiedzialność za używanie urządzenia radiowego bez wymaganego pozwolenia).

Założyciel Radia Hobby Paweł Kubalski nie odniósł się do pytań "Presserwisu" i Press.pl. Rozgłośnia nadal emituje audycje Radia Sputnik.

(KOZ, 22.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.