Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Piasecki będzie odpowiadał za projekty specjalne "Rzeczpospolitej"

Marcin Piasecki, redaktor i publicysta "Rzeczpospolitej" (Gremi Media SA), od maja br. przejmie obowiązki rozstającego się z wydawnictwem Pawła Jabłońskiego. Tomasz Pietryga, szef działu prawnego, od 15 maja będzie p.o. zastępcą redaktora naczelnego "Rz".

Marcin Piasecki odpowiadać będzie za współpracę redakcji z działami komercyjnymi wydawnictwa, za kluczowych partnerów "Rzeczpospolitej" oraz projekty specjalne. Od października ub.r. było to w zakresie obowiązków wicenaczelnego Pawła Jabłońskiego, który w kwietniu rozstaje się z "Rz".

Od 15 maja p.o. wicenaczelnym będzie Tomasz Pietryga, szef działu prawnego. Przejmie obowiązki Ewy Usowicz - ona również rozstaje się z dziennikiem, którym kieruje Bogusław Chrabota.

(JM, 21.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie redakcje wysłały korespondentów na wybory we Francji

Paryż (fot. na lic. CC0)

Na niedzielne wybory prezydenckie we Francji największe polskie redakcje wysłały korespondentów. Niektóre czekają na drugą turę głosowania.

W niedzielę 23 kwietnia br. we Francji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Tego dnia TVN 24 i TVN 24 BiS o godz. 19.50 wyemitują specjalne wydanie "Faktów z zagranicy", które z Paryża poprowadzi Piotr Kraśko. Wybory z Francji relacjonować też będą: Michał Tracz (TVN 24), Maciej Woroch ("Fakty" TVN) i korespondentka TVN 24 BiS we Francji Anna Kowalska. 

Telewizja Polska do Francji wysyła Dominikę Ćosić (korespondentkę TVP Info w Brukseli) oraz Pawła Szota i Piotra Góreckiego. Dla Polsat News korespondencje przygotuje Stanisław Wryk.

RMF FM przy relacjach z Francji polegać będzie na swoim stałym korespondencie Marku Gładyszu. Radio Zet wysyła Jacka Czarneckiego, a Polskie Radio skorzysta z: Marka Brzezińskiego (korespondent w Paryżu), Andrzeja Gebera (korespondent w Strasburgu) oraz Magdaleny Skajewskiej (byłej korespondentki z Brukseli).
Z "Gazety Wyborczej" do Francji wybierają się Bartosz T. Wieliński i Michał Kokot, dziennik będzie też publikować relacje współpracownika Piotra Moszyńskiego. Dla "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) wybory francuskie relacjonuje Katarzyna Stańko.

Dla Interii cykl "Interia nad Sekwaną" poprowadzi Michał Michalak. Wirtualna Polska i "Rzeczpospolita" zastanawiają się nad wysłaniem korespondentów na drugą turę wyborów, która planowana jest na 7 maja. Wtedy też dziennikarzy chce wysłać do Francji Grupa Onet-RASP.

Według sondaży żaden z kandydatów na prezydenta nie ma szans na ostateczne zwycięstwo już w pierwszej turze głosowania.

(JM, 22.04.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo