Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora szuka dziennikarza pop-politycznego do prześwietlania polityków

Vadim Makarenko nadzoruje tworzenie nowego serisu (fot. Piotr Król/Press)

Agora pracuje nad nowym serwisem Prześwietlając Polityków, który ma ruszyć jesienią. Wydawca poszukuje do niego dwóch pracowników: dziennikarza i analityka - jak to określa - "pop-politycznych".

Agora chce zatrudnić dziennikarza, który będą opisywać politykę w lekki i zabawny sposób. Ma nie tylko pisać teksty, ale też przygotowywać quizy, ankiety, rankingi. - Nazwę "dziennikarz pop-polityczny" wymyśliliśmy z zespołem, chcąc pokazać, kogo szukamy na to stanowisko. A szukamy osoby, która potrafi przekazywać wartościowe treści w lekki sposób. Uznaliśmy, że określenie "pop dziennikarz" idealnie to wyjaśnia. Ci, którzy gardzą lekkimi formami, się nie zgłoszą, a osoby, które to zainteresuje, odpowiedzą na ogłoszenie – tłumaczy Vadim Makarenko odpowiedzialny za tworzony serwis. Jest zdziwiony zamieszaniem, jakie nazwa stanowiska wywołała w sieci po tym, jak wydawca dał ogłoszenie o pracy.
Serwis Prześwietlając Polityków ma wystartować jesienią. - Projekt jest realizowany we współpracy z Laboratorium EE. Z ramienia "Gazety Wyborczej" nadzoruje go Vadim Makarenko, a z ramienia Laboratorium EE Bartosz Stodulski. Część redakcyjną tego projektu nadzoruje Dominik Uhlig - informuje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. Teraz wydawca prowadzi nabór na dwa stanowiska redakcyjne, a cały zespół liczy już kilkanaście osób. Projekt finansowany jest przez Google DNI. (JOK)

(JOK, 31.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.