Temat: reklama

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

100 mld dol. wpływów reklamowych Google i Facebooka

(fot. pixabay.com)

Łączne przychody reklamowe koncernu internetowego Google i serwisu społecznościowego Facebook przekroczą w 2017 roku granicę 100 mld dol. – wynika z raportu firmy eMarketer.

Analitycy amerykańskiej firmy wyliczyli, że w br. Google zarobi na reklamach 73 mld dol. Wpływy reklamowe Facebooka osiągną 34 mld dol. eMarketer wskazuje, że pod tym względem konkurować z dwoma internetowymi liderami mogą jednie firmy chińskie. Czołowi gracze tamtejszego rynku, Baidu, Alibaba i Tencent, z tytułu reklamy w br. osiągną wpływy łącznej wysokości 36 mld dol.

(LL, 24.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca Tvp.info poskarżył się na mobbing i został zwolniony

Z portalu Tvp.info zwolniono wydawcę Adama Zawadzkiego. Stracił pracę zaraz po tym, jak złożył u dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotra Lichoty pismo w sprawie mobbingu w redakcji. 

- W czwartek 23 marca rano do prezesa TVP Jacka Kurskiego i dyrektora TAI Piotra Lichoty wysłałem maile z informacją o mobbingu, jakiego w redakcji portalu Tvp.info dopuszcza się Anna Szałańska-Malinowska - mówi Adam Zawadzki. - W sekretariacie dyrektora złożyłem też pismo w tej sprawie. Po mniej więcej godzinie kierownik portalu Dominik Zdort wręczył mi podpisane przez dyrektora wypowiedzenie bez podania merytorycznych przyczyn, za to nacechowane emocjonalnymi wrzutkami, datowane na 21 marca - opowiada Zawadzki.

W Telewizji Polskiej pracował od maja ub.r. Miał umowę jako firma, z dwutygodniowym wypowiedzeniem, kazano mu się jednak natychmiast spakować i opuścić redakcję.

- Kierownik Zdort powiedział, że stracił do mnie zaufanie i że jestem złym wydawcą. Ale nie umiał tego merytorycznie uzasadnić - stwierdza Adam Zawadzki.
Dominik Zdort odmówił rozmowy z "Presserwisem". - Zarówno jego, jak i poprzednich kierowników informowałem wcześniej o agresywnych zachowaniach producentki Anny Szałańskiej-Malinowskiej - podkreśla Zawadzki. - Mobbing przejawiał się między innymi w nieuzasadnionym obniżaniu wycen za teksty. Było też publiczne deprecjonowanie tekstów i podważanie kompetencji i umiejętności, bez żadnego merytorycznego uzasadnienia. Zwłaszcza wobec osób, które związały się zawodowo z telewizją przez ostatnie dziewięć miesięcy - wylicza Zawadzki.

O powody zwolnienia Adama Zawadzkiego zapytaliśmy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotra Lichotę. - Portal Tvp.info należy do Ośrodka Mediów Interaktywnych, a nie do TVP Info. Proszę szukać gdzie indziej informacji - stwierdza, chociaż Tvp.info przejdzie do Ośrodka Mediów Interaktywnych dopiero po rozpoczęciu opóźniającej się reformy organizacyjnej. Lichota pytany, czy zwolnienie Zawadzkiego to była jego decyzja, ucina: - Proszę zadzwonić do biura prasowego.

Z Anną Szałańską-Malinowską nie udało nam się skontaktować - nie odbierała telefonu i nie odpowiedziała na SMS. Biuro prasowe TVP potwierdziło fakt zakończenia współpracy z Adamem Zawadzkim. Dodając, że przyczyny tej decyzji były czysto merytoryczne.

(RUT, KOZ, 24.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo