Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Krytyka Polityczna" ukaże się mimo cofnięcia ministerialnej dotacji

Numer "Krytyki Politycznej" zatytułowany "Znudzeni, zmęczeni, wściekli" ma się ukazać pod koniec kwietnia br.

W kwietniu br. ukaże się numer kwartalnika "Krytyka Polityczna" (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego), w którym zmiany wprowadził nowy redaktor naczelny - Julian Kutyła zastąpił Sławomira Sierakowskiego. Zmienił się też sposób finansowania pisma (na crowdfunding).

- Przekazanie mi obowiązków redaktora naczelnego pisma planowaliśmy już od jakiegoś czasu. Sławomir Sierakowski pozostaje szefem całej organizacji - mówi Julian Kutyła, który ostatnio odpowiadał za większość obowiązków związanych z wydawaniem kwartalnika. Z "KP" związany jest od 2005 roku jako redaktor i tłumacz, od 2010 roku jest jego wicenaczelnym. Redaguje też serwis Krytykapolityczna.pl i książki wydawnictwa.

"KP" ma nowy layout przygotowany przez Katarzynę Błahutę. Zmieni się format, kroje czcionek i oprawa.

45. numer "KP" jest pierwszym, który ukaże się za pieniądze pochodzące ze zbiórki w internecie. - Crowfunding prowadziliśmy na naszej stronie internetowej i w naszych kanałach społecznościowych. Zbieraliśmy na jeden numer i mamy tyle, ile potrzebowaliśmy, czyli około 30 tys. zł - mówi Kutyła. "KP" ukaże się w nakładzie 3 tys. egz. (wcześniej drukowano je w 4 tys. egz.).

Pismo nie dostaje już dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(JM, 23.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Zamojski" najlepiej sprzedającym się tygodnikiem lokalnym w styczniu

W styczniu 2016 roku liderem segmentu tygodników lokalnych był "Tygodnik Zamojski" (Wydawnictwo Zamojskie) - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. 

Średnia sprzedaż "Tygodnika Zamojskiego" w styczniu br. wyniosła 20 742 egz. (spadek w stosunku do stycznia 2016 roku o 7,3 proc.). Na drugim miejscu jest "Tygodnik Siedlecki - Magazyn" (Wydawnicza Spółdzielnia Pracy Stopka) - 15 591 egz. (spadek o 12,15 proc.), a na trzecim "Tygodnik Podhalański" (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze) - 12 782 egz. (spadek o 10,15 proc.).

(JM, 23.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.