Temat: technologie

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Bild" będzie prowadzić kanał na Snapchacie

Dziennik "Bild" to pierwsze niemieckie medium, które będzie miało swój kanał w Discover - newsowym module serwisu społecznościowego Snapchat.

Jak podaje branżowy serwis Meedia, negocjacje koncernu Axel Springer, wydawcy "Bilda", ze spółką Snap, do której należy Snapchat, toczyły się od wielu miesięcy. Dokładny termin debiutu kanału tabloidu w serwisie społecznościowym nie został podany.

Rozmowy w sprawie wejścia do oferty Discover prowadzić ma również tygodnik "Der Spiegel”.

(LL, 22.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mark Dekan, prezes Grupy Onet-RASP: Praworządność i wolność słowa, są fundamentem demokracji

Poprzedni list Marka Dekana do pracowników Onet-RAS Polska pokazały "Wiadomości" (screen za vod.tvp.pl)

"Chciałbym wyjaśnić, dlaczego w poprzednim newsletterze pracowniczym skomentowałem duże poparcie Polaków dla członkostwa w UE" - napisał do pracowników Grupy Onet-RASP Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer AG i Grupy Onet-RASP.

W newsletterze, który pracownicy otrzymali w ubiegłym tygodniu, Dekan odwoływał się do wyników sondażu IBRiS, który pokazywał, że Polacy są prounijni, pisał też o przedłużeniu kadencji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Unii Europejskiej.

"Z pewnością znana Wam jest agresywna i pełna manipulacji reakcja mediów publicznych na mój newsletter. Niektóre powoływały się na coś, czego w tym komunikacie w ogóle nie było: rzekomą instrukcję wskazującą naszym dziennikarzom, jak pisać i zachowywać się, by wywrzeć negatywny wpływ na Polskę i Polaków, w imię niesienia korzyści niemieckiej polityce i interesom. Zarzuty te są oczywiście absurdalne i nie warte dalszej dyskusji" - pisze Dekan w liście do pracowników.

Dodał, że w newsletterze nie było nic tajnego, był skierowany do wszystkich zatrudnionych. Z przykrością odebrał ataki na pracowników i obrażanie ich z powodu pracy w Onet-RASP.

"Stoimy w obronie wolności, praworządności, demokracji oraz idei zjednoczonej Europy. Tym samym odrzucamy jakąkolwiek formę religijnych i politycznych skrajności. To fundament naszej firmy, te wartości określają zasady pracy wszystkich naszych dziennikarzy, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Rolą wolnych mediów jest informowanie społeczeństwa poprzez oparte na faktach, rzetelne dziennikarstwo. Każdy z Was wie, że niezależność pracy naszych dziennikarzy stanowi podstawową zasadę naszej firmy i naszej Grupy" - pisze Dekan.

"Dla nas jako wydawcy, zjednoczona Europa oznacza zbiór powszechnie akceptowanych wartości – wartości, które łączą i definiują, czym jest Europa. Wartości, takie jak praworządność i wolność słowa, są w istocie fundamentem demokracji. Stanowią podstawę naszej działalności, bo bez nich niezależne i krytyczne dziennikarstwo byłoby niemożliwe."

"Opowiadamy się właśnie za taką zjednoczoną Europą, nie tylko za Unią Europejską w swej obecnej formie. Unia Europejska to najbardziej ambitny projekt wolnościowy w historii ludzkości. Od 60 lat jest gwarantem wolności w Europie, kontynencie przez wiele stuleci nękanym rozmaitymi wojnami i konfliktami. Zbyt łatwo zdarza nam się o tym zapominać w kontekście panującego obecnie w Unii kryzysu i niewątpliwej potrzeby reform."

"Ideą wolnych mediów na całym świecie jest służyć społeczeństwu, a nie osobom będącym u władzy. W tym sensie, mam nadzieję, że trwająca obecnie ostra debata publiczna stanie się przyczynkiem do merytorycznej dyskusji" - kończy Dekan.

(JM, 22.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo