Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kandydaci PO i Nowoczesnej nie weszli do rady programowej PAP

Adam Grzegorz Dębski, Krzysztof M. Kaźmierczak, Wojciech Konikiewicz, Zbigniew Natkański, Jacek Moskwa, Tomasz Truskawa, Zbigniew Rytel, Bogumił Łoziński i Marek Lewandowski zostali wybrani przez Radę Mediów Narodowych do rady programowej Polskiej Agencji Prasowej.

W głosowaniu przeszli czterej kandydaci zgłoszeni przez Prawo i Sprawiedliwość: Adam Grzegorz Dębski (członek rady programowej TVP 3 Białystok), Krzysztof M. Kaźmierczak (wydawca i reporter "Telekuriera" TVP 3 Poznań, były dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego"), Wojciech Konikiewicz (muzyk) i Zbigniew Natkański (szef łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich).
Radę programową będą też tworzyć: zgłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Jacek Moskwa (członek zarządu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, były korespondent w Watykanie Radia Zet, Polskiego Radia, TVP i "Rzeczpospolitej"); zgłoszony przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa Tomasz Truskawa (członek zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa); zgłoszony przez SDP Zbigniew Rytel (dziennikarz TVP Sport); zgłoszony przez wydawnictwo Gość Media Bogumił Łoziński (publicysta "Gościa Niedzielnego" i prowadzący program "Istota" w TVP Info); zgłoszony przez Solidarność Marek Lewandowski (rzecznik prasowy Komisji Krajowej Solidarności).
Odrzucone zostały kandydatury zgłoszone przez Platformę Obywatelską - Jacka Rakowieckiego (prezes Funduszu Mediów, były rzecznik TVP, a także były naczelny m.in. "Przekroju", "Vivy!", były sekretarz redakcji "Gazety Wyborczej") i Krzysztofa Bobińskiego (były korespondent "Financial Times" w Polsce). Nie przeszedł też kandydat Nowoczesnej - Jerzy Meyszterowicz (poseł Nowoczesnej).
Jednocześnie RMN odwołała poprzednią radę programową w składzie: Anna Borkowska (przewodnicząca), Teresa Bochwic, Mariusz Borkowski, Ryszard Bójko, Grzegorz Gauden, Paweł Jabłoński, Ewa Nowińska, Grzegorz Piechota, Jacek Snopkiewicz.
Zgodnie z ustawą o PAP rada programowa jest "organem opiniodawczo-doradczym", który "na wniosek organów Spółki lub z własnej inicjatywy, zajmuje stanowiska oraz wyraża opinie w sprawach realizacji zadań przez Spółkę i jej organy". Rada programowa jest odwoływana i powoływana przez RMN.

(JM, RUT, 17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzeczniczka PiS uważa, że pytania od dziennikarzy wciągają ją w spory

Karolina Baca-Pogorzelska (fot. Tomasz Jodłowski)

Dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej” Karolina Baca-Pogorzelska na Twitterze zwróciła uwagę rzeczniczce Prawa i Sprawiedliwości Beacie Mazurek, że od dwóch miesięcy nie odpowiedziała na pytania. Ta uznała, że dziennikarka wciąga je w swoje spory i odpowiadać nie musi.

 

Zaczęło się od tego, że Karolina Baca Pogorzelska zwróciła uwagę, że Beata Mazurek wypowiada się w TVP 1 o dziennikarzach i manipulacji, a sama nie odpowiada na pytania dziennikarzy.

 

Dziennikarka przypomniała, że zgodnie z Prawem prasowym należy się jej odpowiedź. Zdziwiła się też, że rzeczniczka konkretne pytania uznaje za wciąganie w spory.

 

Beata Mazurek w końcu odpowiedziała, że wypowiadać się nie będzie. Jednak nawet taką odpowiedź Karolina Baca-Pogorzelska uznała za wystarczającą, chociaż wolałaby ją otrzymać w bardziej oficjalnej formie.

 

 

(17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.