Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP: wpis Makłowicza nie opisuje stanu faktycznego. Makłowicz: zrobiono mnie w konia

fot. archiwum / fot. Piotr Bieniecki (www.fototeo.pl licencja: CC BY-SA 4.0)

Robert Makłowicz zarzucił Telewizji Polskiej manipulację, że w spocie wizerunkowym TVP wykorzystano jego wypowiedź o programie "Bake Off: Ale ciacho!". TVP odpowiada, że Makłowicz wiedział, gdzie użyte zostaną jego słowa.

W spocie wizerunkowym dziennikarze i prezenterzy TVP wypowiadają się na temat telewizji publicznej: "nie boi się ryzyka" (Rafał Patyra), "jedyna taka na świecie" (Robert Janowski), "nie zmyśla, nie kłamie" (Michał Cholewiński), "zawsze jest przy mnie" (Krzysztof Ziemiec).

W tym gronie znalazł się także Robert Makłowicz, który mówi: "smakuje wyłącznie słodko i doskonale". "Moja wypowiedź w TVP została zmanipulowana" – napisał na swoim profilu na Facebooku Makłowicz. Wyjaśnił, że słowa, których użył, dotyczyły programu "Bake Off: Ale ciacho!" - o czym "świetnie wiedzieli realizujący spot - jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście".

"Każda z osób biorących udział w nagraniu została poinformowana o tym, że zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w spocie wizerunkowym TVP" – informuje "Presserwis" biuro prasowe TVP. "Kwestia wypowiadana przez Pana Roberta Makłowicza jest jego autorstwa i została zaakceptowana przez reżysera przedmiotowego spotu. W tym kontekście wpis Pana Makłowicza nie opisuje stanu faktycznego" – wyjaśnia telewizja.

- Czuję się zrobiony w konia - krótko podsumowuje odpowiedź biura prasowego TVP Robert Makłowicz. - Z mojej wypowiedzi usunięto pierwszą część zdania, które w całości brzmiało: "Telewizja smakuje różnie, ale program »Bake Off« smakuje wyłącznie słodko i doskonale". Nie mogłem powiedzieć inaczej, bo nie zgadzam się ze wszystkimi rzeczami, które dziś dzieją się w telewizji publicznej - mówi Makłowicz.

(KOZ, 14.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Barbara Bilińska nową szefową programową telewizji WP

Barbara Bilińska została nową dyrektor programową telewizji Wirtualnej Polski.

Nominację podczas konferencji prasowej ogłosił Jacek Świderski, prezes WP.

Barbara Bilińska ostatnio była dyrektorem programowym w konkurencyjnej stacji Zoom TV. Wcześniej związana była z TV Puls.

(14.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo