Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP mogłaby pokazać spektakl "Biały dmuchawiec", ale bez Julii Wyszyńskiej

Julia Wyszyńska (fot. materiały prasowe Artrama)

TVP chce wyemitować spektakl Teatru Telewizji "Biały dmuchawiec", ale np. bez Julii Wyszyńskiej w roli głównej - deklaruje prezes telewizji Jacek Kurski.

Dwójka planowała w kwietniu br. pokazać spektakl Teatru Telewizji ”Biały dmuchawiec”, w którym główną rolę zagrała Julia Wyszyńska, występująca w spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym. Serwis Wirtualnemedia.pl poinformował w poniedziałek 27 lutego, że prezes Jacek Kurski odwołał emisję. - To była bolesna decyzja dla mnie - mówił dziennikarzom w poniedziałek wieczorem prezes Kurski. - Nie ma zgody na to, żeby w telewizji publicznej poniżać największe świętości Polaków - stwierdził.

Powodem decyzji prezesa Kurskiego jest występ Wyszyńskiej w spektaklu ”Klątwa” wystawianym w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Bohaterka tej aktorki w spektaklu ”Klątwa” symuluje seks oralny z figurą Jana Pawła II, a także mówi o zbiórce pieniędzy na morderstwo Jarosława Kaczyńskiego.

- Chcemy ten spektakl na przykład w nowej obsadzie roli głównej - zapowiedział Jacek Kurski. - Wyemitowanie spektaklu z rolą główną pani Wyszyńskiej byłoby opowiedzeniem się po jej stronie w sporze, który jest nie do wygrania przez nią - dodał.

Wcześniej prezes TVP zdecydował, że Julia Wyszyńska nie będzie już występować w serialu ”Na dobre i na złe” (nie gra w nim już od grudnia).

Z kolei za zapowiedzenie w ”Informacjach kulturalnych” TVP Kultura spektaklu ”Klątwa” zwolniona została wydawczyni Katarzyna Kuszyńska. Autorkę materiału Annę Mikołajczyk zawieszono na dwa tygodnie, następnie sama zdecydowała o odejściu ze stacji, o czym powiedział dyrektor TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz w rozmowie z ”Polską”.

(KOZ, 28.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.