Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Raczek redaktorem naczelnym "Magazynu Filmowego"

Nowy naczelny "Magazynu Filmowego" Tomasz Raczek zapowiada zmianę formuły magazynu (fot. Piotr Król/Press)

Krytyk filmowy Tomasz Raczek został redaktorem naczelnym miesięcznika "Magazyn Filmowy" wydawanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Armatę.

- Pracuję nad wiosennymi numerami i nad zmianą formuły magazynu, ale na razie za wcześnie, żeby podawać szczegóły - mówi Tomasz Raczek. Numer marcowy ukaże się jeszcze pod redakcją Jerzego Armaty, dotychczasowego naczelnego pisma. Pierwszym numerem przygotowanym przez Tomasza Raczka będzie wydanie kwietniowe.

Tomasz Raczek wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym "Filmu", "Playboya", "Voyage". Wspólnie z Zygmuntem Kałużyńskim prowadził w TVP 2 cykl "Perły z lamusa". Obecnie w Radiu Tok FM jest gospodarzem audycji "Szczerotok".

(KOZ, 17.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wyniki finansowe

Dział: PRASA

Dodano: Luty 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółka Optizen Labs zamknęła rok bez straty

Strona Optizen Labs

Spółka Optizen Labs, która świadczy usługi z zakresu digital publishing, osiągnęła w 2016 roku 1,74 mln zł przychodu. To wynik niższy o 40,7 proc. w porównaniu z 2015 rokiem.

Na poziomie operacyjnym spółka zamknęła 2016 rok niewielkim zyskiem wynoszącym 15 tys. zł (rok wcześniej notowała stratę 9,1 mln zł). Jej zysk netto w 2016 roku wyniósł 2,8 tys. zł (w 2015 roku spółka miała 7,5 mln zł straty netto).

Optizen Labs działa na rynku cyfrowych publikacji i aplikacji mobilnych (jej klientami są m.in. Ringier Axel Springer Polska, Agora, Edipresse Polska). W jej ofercie jest m.in. platforma Digitivo do publikacji treści prasowych w smartfonach i tabletach.

Większościowym udziałowcem spółki (jej akcje są notowane na NewConnect) jest fundusz MCI.PrivateVentures, a 21 proc. udziałów należy do Jacka Czynajtisa, który jest jej prezesem. Wierzy on, że cyfryzacja wydawnictw przełoży się w końcu na zyski.

- Jesteśmy cierpliwi. Pamiętamy, że także na początku rozwoju internetu nie wszyscy wydawcy wierzyli, że zrewolucjonizuje on sposób konsumowania treści - mówi  Czynajtis. Zaznacza, że wynik netto spółki jest z roku na rok lepszy. - Najlepsze lata dopiero przed nami. Patrzymy na inwestycję w digital publishing długofalowo i zdajemy sobie sprawę, że wydawcy potrzebują czasu, by do dzisiejszych ekosystemów podpiąć kolejne ogniwo, jakim są wydania cyfrowe. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że konsumpcja mediów odbywa się w absolutnej większości poprzez smartfony. Zarówno technologia i know-how, jakie Optizen Labs oferuje dziś wydawcom, w sposób bezpośredni przyczynią się do pozyskania dla nich nowych przychodów z obszaru mobile - dodaje Czynajtis.

(GK, 17.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo