Temat: internet

Dział: PERSONALIA

Dodano: Luty 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dominik Zdort zostanie szefem serwisu Tvp.info

Dominik Zdort zastąpi Samuela Pereirę na stanowisku szefa serwisu TVP.info (fot. YouTube/TV Republika)

Dominik Zdort zostanie szefem serwisu internetowego Tvp.info - dowiedział się "Presserwis".

Zastąpi Samuela Pereirę, którego do kierowania Tvp.info oddelegowano w ub.r.
Pereira pozostaje zastępcą kierownika redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej).

Dominik Zdort na początku grudnia ub.r. odszedł z "Rzeczpospolitej" (Gremi Business Communication), gdzie był szefem wydań weekendowych "Plus Minus" i szefem działu Opinie. W "Rz" pracował od października 2006 roku. Wcześniej (2003-2006) był zastępcą szefa, a następnie szefem działu krajowego tygodnika ”Newsweek Polska”. Zaczynał jako reporter działu politycznego "Rzeczpospolitej" (1993-2003). W 1994 roku na kilka miesięcy odszedł z gazety do działu publicystyki w TVP 1 (prezesem telewizji był wtedy Wiesław Walendziak).

Jak już informowaliśmy, serwis Tvp.info - w ramach reformy struktury organizacyjnej Telewizji Polskiej - przejdzie wkrótce spod kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej do Ośrodka Mediów Interaktywnych, którego dyrektorem jest Kuba Sufin.

- Przyjąłem tę propozycję, bo przyszła od Kuby Sufina, który swoim dorobkiem ręczy za to przedsięwzięcie - mówi Dominik Zdort. - Dzisiaj Tvp.info to serwis internetowy ściśle związany z programami TVP, szczególnie TVP Info. Chciałbym go przekształcić w klasyczny portal informacyjny. Nadal będzie czerpał z programów TVP, ale sięgniemy też do innych źródeł - informuje. - W polskich mediach widać deficyt prawdy. Fakty są naciągane, nadinterpretowane, przeinaczane. W portalu tvp.info będziemy podawać fakty bez względu na to, czy one komuś się podobają, czy nie - podkreśla Dominik Zdort.

(CP, 16.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.