Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Luty 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stanley Greene przewodniczy jury Grand Press Photo 2017

Zdjęcia w tegorocznej edycji konkursu będą przyjmowane do 4 kwietnia

15 lutego br. magazyn "Press" rozpoczyna kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej – Grand Press Photo 2017. Jury przewodniczy Stanley Greene z agencji NOOR. W tym roku konkurs otwiera się na młodych fotografów.

Press

Stanley Greene z NOOR jest przewodniczącym jury (fot. Sarah Shatz)

Stanley Greene należy do utytułowanych fotoreporterów, jest pięciokrotnym laureatem World Press Photo, laureatem nagrody W. Eugene'a Smitha i wielu innych. Od 1991 do 2007 roku był członkiem paryskiej Agence Vu, dla której dokumentował największe światowe wydarzenia. Od 1993 roku pracował w Moskwie dla dziennika "Liberation", tygodników "Paris Match", "Time", "The New York Times Magazine", "Newsweek", "Le Nouvelle Observateur" i innych pism. Od 1994 do 2001 roku dokumentował konflikt w Czeczenii - te zdjęcia przyniosły mu szczególne uznanie. Od 2007 roku jest członkiem NOOR Agency. Oprócz niego w jury Grand Press Photo 2017 zasiądą zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.

W tegorocznej edycji konkursu zdjęcia można zgłaszać do 4 kwietnia br. Konkurs jest przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku. Po raz trzeci dla fotografów realizujących dłuższe projekty jest specjalna kategoria - Projekt dokumentalny, przy czym w tym roku autorami projektu może być też dwóch lub więcej fotografów. Zamiast kategorii Kultura i człowiek pojawiła się kategoria Kultura i rozrywka, co daje szanse tym fotoreporterom, którzy np. dokumentują rozwijające się od kilku lat w naszym kraju eventy. Organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2016 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2016.

Chcąc otworzyć się na młodych, początkujących fotografów, którzy nastawiają się na fotografię publikowaną w mediach, "Press" ustanowił w tym roku kategorię Portfolio. Przeznaczona jest dla uczniów szkół fotograficznych oraz wydziałów i kierunków ze specjalizacją fotografia, którzy w ramach tej nauki zajmują się fotografią dokumentalną i reporterską. Warunkiem uczestnictwa w konkursie Grand Press Photo 2017 jest aktualna nauka w takiej placówce. W kategorii Portfolio przyznana zostanie jedna, główna nagroda.

Prace do Grand Press Photo 2017 redakcja "Press" przyjmuje wyłącznie drogą elektroniczną. Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl.

(RG, 15.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: PRASA

Dodano: Luty 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Goluch za Romana Imielskiego naczelną Wyborcza.pl. Waldemar Paś odchodzi z redakcji wideo

(screen za wyborcza.pl)

Dorota Goluch zastąpiła Romana Imielskiego na stanowisku redaktora naczelnego Wyborcza.pl (Agora SA). Waldemar Paś nie będzie już kierował redakcją działu wideo w tym serwisie.

Dorota Goluch, która od 2014 roku jest w zespole Wyborcza.pl, ma odpowiadać za politykę wydawniczą strony głównej, współpracę z działem sprzedaży i wsparcie promocji subskrypcji. Do jej zadań należy też reorganizacja zespołu i zasad jego pracy.

Z kolei Roman Imielski, dotychczasowy redaktor naczelny Wyborcza.pl, został szefem projektów międzynarodowych. Ma rozwijać partnerstwo między mediami zagranicznymi a "Gazetą Wyborczą" i serwisem Wyborcza.pl, pozyskując nowe treści, partnerów oraz źródła ruchu. Będzie odpowiadał także za newslettery i za wypracowanie nowego modelu współpracy między działem Kraj a częścią newsową Wideo.

Natomiast Waldemar Paś nie będzie już kierował redakcją działu wideo. - Nie rozstaję się z firmą – zapewnia Waldemar Paś, który będzie pracował przy innym projekcie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie koordynatorem projektów specjalnych. Jak podaje Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Agorze, Paś ma wspomagać realizację strategii "Gazety Wyborczej".

Waldemar Paś w latach 2008-2013 był redaktorem naczelnym dziennika "Metro". Wcześniej kierował serwisem internetowym Gazetawyborcza.pl, był też m.in. kierownikiem działu krajowego "Gazety Wyborczej".

(IKO, 15.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo