Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Luty 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wzrosła słuchalność RMF FM, a zmalała Zetki, Jedynki i Trójki

Spośród czołowych rozgłośni ogólnopolskich w fali listopad ub.r. – styczeń br. tylko RMF FM zwiększył słuchalność w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Udział RMF FM w czasie słuchania, w porównaniu z falą listopad 2015 – styczeń 2016, wzrósł z 24,1 proc. do 24,6 proc. Słuchalność Radia Zet zmniejszyła się z 13,6 proc. do 13,3 proc., radiowej Jedynki z 9,5 proc. do 9,1 proc., a radiowej Trójki z 8,6 proc. do 8,1 proc.

Wśród stacji ponadregionalnych pozycję lidera zachowało Radio Vox FM (Grupa Radiowa Time), które utrzymało słuchalność na identycznym poziomie – 4,2 proc. Radio Tok FM (Agora, Polityka) zwiększyło udział z 1,8 proc. do 2,3 proc., Antyradio (Eurozet) z 1,3 proc. do 1,6 proc. (to najlepszy wynik stacji; po raz pierwszy taki wynik miała w fali wrzesień-listopad ub.r.), a Muzo.fm (Telewizja Polsat) – z 0,2 proc. do 0,4 proc. (najlepszy wynik stacji).

Najpopularniejsza sieć radiowa – Eska (Grupa Radiowa Time) – zmniejszyła słuchalność z 6,6 proc. do 6,2 proc. Wyniki poprawiły: Radio Plus (Grupa Radiowa Time, Eurozet) – wzrost z 1,9 proc. do 2 proc., Radio Pogoda (Grupa Radiowa Agory) – z 0,7 proc. do 0,8 proc. i Radio Zet Chilli (Eurozet) – z 0,2 proc. do 0,3 proc.

Dane: badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown.


(KOZ, 13.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.