Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Witryna Telewizji Republika ofiarą ataku hakerskiego

(fot. telewizjarepublika.pl)

Telewizja Republika poinformowała we wtorek, że jej serwis internetowy padł ofiarą ataku hakerskiego.

Atak miał się objawiać nienaturalnym ruchem, którego celem jest zajęcie wszelkich dostępnych zasobów serwera Telewizji Republika i tym samym uczynienie go niedostępnym dla zwykłych użytkowników (tzw. atak DDoS).

Jak tłumaczy Przemysław Szałański, szef IT w Telewizji Republika, atak polegał na zwiększonej ilości jednoczesnych połączeń, co przekraczało limity serweru stacji. Część użytkowników, wchodząc na stronę, widziała komunikat o błędzie 502. - Pierwszy atak miał miejsce w poniedziałek około godziny 20 i trwał przez dwie godziny, ale najbardziej odczuwalny był dla naszych użytkowników przez pierwsze pół godziny - opowiada Szałański. Drugi atak, we wtorek przed 9, spowodował utrudnienia w dostępnie do strony przez godzinę. Szałański informuje, że do popołudnia strona działała wolniej (serwer musiał obsłużyć więcej zapytań).

W komunikacie Telewizja Republika podała, że zarząd podejmie kroki prawne "mające na celu znalezienie i ukaranie winnych tego ataku" i spekulowała, jakoby akcja mogła mieć związek z wezwaniem do bojkotu "Faktów" TVN. Kluby "Gazety Polskiej" namawiały bowiem do bojkotu "Faktów" o godz. 19 i oglądania w tym czasie programu Telewizji Republika.


(KOZ, 08.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Od twórców "Ucha Prezesa" zależy, czy program zostanie na YouTube

Ucho Prezesa (screen za Youtube)

Jak informowaliśmy 7 lutego, serial "Ucho Prezesa" emitowany ma być w serwisie SVoD ShowMax. Nie oznacza to, że zniknie z YouTube - decyzja o tym zależy wyłącznie od producentów programu.

Wbrew temu, co podały wczoraj niektóre serwisy (m.in. Newsweek.pl, Wpolityce.pl), "Presserwis" nie informował, że "Ucho Prezesa" nie będzie już dostępne na YouTube. Obecność tego serialu w ofercie ShowMax tego wcale nie wyklucza. Przedstawiciele Google wyjaśniają, że to od właścicieli kanałów zależy, czy chcą publikować treści na YouTube. - Nie mamy wiedzy na temat planów poszczególnych twórców. Nie komentujemy też poczynań konkretnych kanałów - informuje Piotr Zalewski, communications manager w Google Polska.

W audycji "Program telewizyjny" w Tok FM Robert Górski zapewniał, że serial na YouTube pozostanie. "Udało nam się znaleźć partnera, który jest ekstra, i będzie cały czas na YouTube" - mówił Górski 4 lutego br.

(JM, 08.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo