Temat: badania telewizji

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program "Mów mi mistrzu" miał średnio mniej niż pół miliona widzów

W ostatnim odcinku wystąpili Antoni Królikowski, Bilguun Ariunbaatar i Katarzyna Figura (fot. materiały prasowe)

Program komediowy "Mów mi mistrzu" oglądało w TVP 2 średnio 459 tys. widzów.

Audycja emitowana była w piątki po godz. 22, od 9 grudnia ub.r. do 3 lutego br. Dwójka notowała wtedy średnio 4,3 proc. udziału w rynku – najmniej spośród głównych stacji. Udział TVP 1 wynosił 9,7 proc., TVN – 9,1 proc., a Polsatu – 6,45 proc. W grupie komercyjnej (widzowie 16-49 lat) udział TVP 2 był niższy – 3,94 proc.

"Mów mi mistrzu" to improwizowany show o charakterze komediowym, prowadzony przez Aleksandrę Nieśpielak i Bartosza Opanię (po kilku odcinkach zastąpił Antoniego Królikowskiego). Do każdego odcinka zapraszane były popularne postacie z życia publicznego, a ich występy oceniała publiczność w studiu.
Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 07.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Witryna Telewizji Republika ofiarą ataku hakerskiego

(fot. telewizjarepublika.pl)

Telewizja Republika poinformowała we wtorek, że jej serwis internetowy padł ofiarą ataku hakerskiego.

Atak miał się objawiać nienaturalnym ruchem, którego celem jest zajęcie wszelkich dostępnych zasobów serwera Telewizji Republika i tym samym uczynienie go niedostępnym dla zwykłych użytkowników (tzw. atak DDoS).

Jak tłumaczy Przemysław Szałański, szef IT w Telewizji Republika, atak polegał na zwiększonej ilości jednoczesnych połączeń, co przekraczało limity serweru stacji. Część użytkowników, wchodząc na stronę, widziała komunikat o błędzie 502. - Pierwszy atak miał miejsce w poniedziałek około godziny 20 i trwał przez dwie godziny, ale najbardziej odczuwalny był dla naszych użytkowników przez pierwsze pół godziny - opowiada Szałański. Drugi atak, we wtorek przed 9, spowodował utrudnienia w dostępnie do strony przez godzinę. Szałański informuje, że do popołudnia strona działała wolniej (serwer musiał obsłużyć więcej zapytań).

W komunikacie Telewizja Republika podała, że zarząd podejmie kroki prawne "mające na celu znalezienie i ukaranie winnych tego ataku" i spekulowała, jakoby akcja mogła mieć związek z wezwaniem do bojkotu "Faktów" TVN. Kluby "Gazety Polskiej" namawiały bowiem do bojkotu "Faktów" o godz. 19 i oglądania w tym czasie programu Telewizji Republika.


(KOZ, 08.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo