Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Wróblewski poprowadzi "Debatę poranka" w Polskim Radiu 24

Tomasz Wróblewski

Informacyjno-publicystyczne Polskie Radio 24 skorygowało ramówkę. Do grona prowadzących "Debatę poranka" dołącza Tomasz Wróblewski.

Podsumowanie dnia nadawane jest teraz o godz. 20, a nie po 22. Składa się z części informacyjnej i publicystycznej. Tę drugą prowadzić mają m.in. Łukasz Sobolewski i Wojciech Reszczyński.

Do grona gospodarzy "Debaty poranka", nadawanej od poniedziałku do piątku o 9.15, dołącza Tomasz Wróblewski, były naczelny "Wprost" i "Rzeczpospolitej". Program po raz pierwszy poprowadzi we wtorek 17 stycznia.

Wśród nowych pozycji pojawiły się "Kapitał i praca" (w poniedziałki o 16.35) Anny Grabowskiej oraz "Historia na dziś" (w poniedziałki o 21.33) publicysty i prezesa Fundacji "Łączka" Tadeusza Płużańskiego. Audycji emitowanych dotychczas po 20 – "Kulisy spraw" i "Świat w powiększeniu" – słuchać można o godzinę wcześniej. Inne programy też zmieniły pory emisji, np. "Szukając dziury w całym" Łukasza Warzechy przesunięto z 19.15 w czwartki na 22.15 we wtorki.

(KOZ, 17.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef wydziału prawnego Polskiego Radia odchodzi z pracy. Opowiada o trudnej współpracy z prezes Stanisławczyk

Lucjan Jarzyński, kierownik wydziału prawnego Polskiego Radia, rozstaje się ze spółką – dowiedział się "Presserwis".

– Wypowiedziałem umowę o pracę – potwierdza Lucjan Jarzyński. Wyjaśniając, że przyczyniła się do tego prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk. – Często byłem świadkiem dziwnych zachowań pani prezes. Obserwowałem wybuchy furii, przemoc słowną, wręcz poniżanie pracowników – wylicza.

Jarzyński wypowiedzenie złożył 10 stycznia br., w przededniu rozpoczęcia procesu z powództwa zwolnionego z radia Jerzego Sosnowskiego. Jak relacjonuje, prezes Stanisławczyk zarzuciła mu, że nie poradzi sobie z postępowaniem, a następnie – jak twierdzi – wyrzuciła go z gabinetu.

12 stycznia zarząd Polskiego Radia zwolnił Jarzyńskiego z obowiązku świadczenia pracy. W poniedziałek wypowiedział on pełnomocnictwa procesowe i pełnomocnictwo ogólne, jakimi dysponował.

Lucjan Jarzyński kierował wydziałem prawnym Polskiego Radia od 9 maja ub.r. Wcześniej przez 12 lat pracował w departamencie nadzoru właścicielskiego Ministerstwa Skarbu Państwa, a także m.in. w Kancelarii Senatu RP i dla Kancelarii Arthur Andersen.

Z prezes Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk w poniedziałek wieczorem nie udało nam się skontaktować.

(KOZ, 17.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo