Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP ubolewa, że w programie "W tyle wizji" w TVP Info naruszono standardy

Po emisji w TVP Info satyrycznego programu, w którym obrażono posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerbę, Telewizja Polska za pośrednictwem swojego biura prasowego wyraziła "ubolewanie".

W ubiegłym tygodniu w prowadzonym przez Wiktora Świetlika i Marcina Wolskiego wydaniu programu "W tyle wizji" w TVP Info dzwoniąca do studia kobieta powiedziała, że lepiej, aby "mama pana Szczerby urodziła barana, bo byłaby przynajmniej wełna". Jak podaje serwis Fakt24.pl, poseł Michał Szczerba poczuł się dotknięty. "Obrażono mnie i moją mamę. Naruszono moje dobra osobiste" – powiedział serwisowi Fakt24.pl i zapowiedział skierowanie sprawy do Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
W odpowiedzi na pytania Fakt24.pl biuro prasowe Telewizji Polskiej zapewniło, że nadawca publiczny "poczuwa się do odpowiedzialności w kwestii zachowania kultury w debacie publicznej". "Ubolewamy, że w programie »W tyle wizji« w dniu 11 stycznia br. za sprawą jednego z widzów doszło do naruszenia tych standardów" – napisało też biuro prasowe, dodając, że "że program na żywo rządzi się własnymi prawami".

(RUT, 16.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.