Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka odsunięta od serwisów informacyjnych Programu III Polskiego Radia wraca na antenę

Trójka

Anna Zaleśna wraca do prowadzenia serwisów informacyjnych radiowej Trójki - dowiedział się ”Presserwis”.

Anna Zaleśna w październiku ub.r. razem z Małgorzatą Spór została odsunięta od przygotowywania dzienników. Nieoficjalnie mówiło się, że powodem było podawanie na antenie informacji, które władzom radia się nie podobały.

Dziennikarki na trzy miesiące miesiące oddelegowano do działu dokumentacji Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR podlegają serwisanci Jedynki i Trójki). Przywrócenia Zaleśnej i Spór do pracy przy dziennikach Trójki domagało się 125 pracowników Polskiego Radia, którzy podpisali list w tej sprawie do prezes radia Barbary Stanisławczyk.

Według naszych informacji Anna Zaleśna znalazła się w grafiku prowadzących serwisy Trójki od poniedziałku 16 stycznia. Dziennikarze Polskiego Radia nie wiedzą, czy do prowadzenia dzienników powróci także Małgorzata Spór - obecnie jest ona na urlopie.

Anna Zaleśna pracuje w Polskim Radiu od 2007 roku, a Małgorzata Spór od 2001 roku.


(KOZ, 16.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Dwójka nie wyemitowała audycji poświęconej Baumanowi

Screen za twitter.com/Makowski_Jaro

Radiowa Dwójka, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie wyemitowała audycji ”Opowieści po zmroku”, poświęconej zmarłemu w zeszłym tygodniu filozofowi i socjologowi Zygmuntowi Baumanowi.

Audycję z udziałem filozofa Jarosława Makowskiego i socjologa dr. Michała Łuczewskiego nagrano w piątek. Miała zostać wyemitowana w poniedziałek 16 stycznia o 21.30. Jak napisał na Twitterze Jarosław Makowski, dostał informację, że program zdjęto.

– Emisja tego programu została przesunięta – informuje Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia. – Taka była decyzja redakcji. Nie było żadnego znaczącego powodu, który wymagałby wyjaśnienia. Wiele wstępnie zaplanowanych audycji jest przenoszonych na inne terminy – tłumaczy Kubiak.

– Dostałem tylko info, że audycja została zdjęta. Nic więcej. Nie wiem też, czy zostanie puszczona w innym terminie, i czy zostanie zmieniona treść audycji – mówi Jarosław Makowski.

(KOZ, 17.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY