Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezentowy hit zdaniem Instagrama? Pierścionki, skarpety i pluszaki

Prezenty (fot. za pexels.com)

Specjaliści z Dentsu Aegis Network przyjrzeli się zdjęciom jakie polscy użytkownicy Instagrama zamieścili na swoich profilach i oznaczyli hashtagiem #prezent.

Przez okres Mikołajkowy oraz Świąt Bożego Narodzenia zespół analityków social media zbierał, kategoryzował i analizował dane z Instagrama dotyczące świątecznych prezentów. Specjaliści korzystali z autorskiej metodologii House of Loop.

Przez cały grudzień monitorowany był hashtag #prezent, pod który trafiło 74504 zdjęć. Przy fotografiach najczęściej pojawiały się hashtagi dotyczące świąt i prezentów: #bozenarodzenie, #christmas, #gift, #christmastime, #mikołaj #happy #choinka, #christmasgift. Równie popularne były hashtagi #polishgirl oraz #polishboy gdzie internauci wrzucali zdjęcia ze swoimi partnerami opisując, że dana osoba jest dla nich najlepszym świątecznym prezentem.

W okresie mikołajkowym hitem były ciepłe skarpety, pluszowe misie oraz klocki LEGO. Na gwiazdkę w kategorii zabawki najczęściej wręczane były pluszaki i klocki LEGO. Wśród kosmetyków dominowały zestawy oraz perfumy. A ubrania, które trafiały pod choinkę miały zwyle logo superbohatera lub klubu sportowego. Często pojawiały się także zdjęcia pierścionków zaręczynowych.

Press
Press

(TAD, 11.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: pożegnanie

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Zygmunt Moszkowicz - filar, symbol i dobry duch zespołu Interii

Zygmunt Moszkowicz (fot. materiały Interii)

W nocy z 10 na 11 stycznia 2016 roku zmarł Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego Interii. Miał 61 lat. 

- Dla Zygmunta zawsze najważniejszy był człowiek. Był z nami od zawsze i na zawsze z nami zostanie – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii.
"Myślisz »Interia« - mówisz »Dzimek« - dla wielu obecnych i byłych pracowników portalu był jego filarem, symbolem i dobrym duchem. Służył nam radą, doświadczeniem, wspierał, ale i ganił, ale tylko wtedy, kiedy na to zasłużyliśmy. Był sprawiedliwy i wyrozumiały" - wspomina Moszkowicza redakcja Interii w tekście pożegnalnym.
Moszkowicz z portalem był związany od 2000 roku (serwis powstał w 1999 roku). Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizując całą redakcję portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Wcześniej pracował w studenckim Radiu Centrum, Ośrodku Kultury Scena Ludowa, a od 1990 roku jako sekretarz redakcji w "Czasie Krakowskim". Współpracował z "Super Expressem". Prowadził też zajęcia z dziennikarstwa internetowego na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

(JM, 11.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo