Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Styczeń 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Każdy może zgłosić kandydata do „Oskara polskiego biznesu”

(fot. materiały prasowe)

To już półmetek przyjmowania nominacji do 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Nagroda potocznie nazywana „Biznesowym Oscarem”, to jedno z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej.

Do zgłaszania Kandydatów do Nagrody zaproszono znakomite grono blisko 1000 osób ze świata administracji, biznesu, nauki, kultury i polityki. Jednak wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, każdy może złożyć swoją nominację do Nagrody w trzech kategoriach:

"Sukces" - dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi,

"Wizja i innowacje" - dla osób, które podejmują odważne działania, wychodzące poza proste schematy działania,

"Działalność społeczna" - dla osób, które działając w systemowy sposób odniosły sukces w działalności społecznej, bądź filantropijnej.

Nagroda jest nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim motywacją dla tysięcy polskich przedsiębiorców i działaczy społecznych, którzy każdego dnia budują naszą gospodarkę i służą społeczeństwu wbrew wielu przeciwnościom. To jest nagroda dla ludzi, których historie poruszają serca, ludzi którzy zmieniają nasze myślenie o przedsiębiorczości, wzmacniają etos pracy i wiarę w polski biznes.

„Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy. Jednak aby pomysły i idee mogły zmieniać naszą rzeczywistość, potrzebna jest ogromna odwaga i determinacja aby je wdrażać.

W Polsce nie brakuje młodych utalentowanych ludzi, trzeba dać im jedynie szansę i możliwość rozwoju, tak aby to oni stanowili podstawę polskiej innowacyjnej gospodarki” – przekonuje Małgorzata Adamkiewicz, członkini Kapituły Nagrody PRB im. Jana Wejcherta.

Aby złożyć swoją nominację, wystarczy wejść na stronę internetową Nagrody: www.nagrodaprb.pl i w zakładce „Zgłoś kandydata” wypełnić Formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać m.in. dane kandydata do Nagrody oraz dane osoby zgłaszającej. Wypełniony i podpisany Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 31 stycznia 2017 roku na adres:

Biuro Polskiej Rady Biznesu,
Al. Ujazdowskie 13,
00-567 Warszawa

z dopiskiem „Nagroda PRB im. Jana Wejcherta”

Możliwe jest także wypełnienie i przesłanie Formularza zgłoszeniowego w formie skanu na adres e-mailowy: nagroda@prb.pl. Zgłoszenie można również zapisać w formacie .doc lub .docx i wysłać także na adres e-mail: nagroda@prb.pl. Zgłoszenie jest zarejestrowane z chwilą przesłania przez nominowanego kandydata wypełnionego i podpisanego Oświadczenia zgłoszonego, które należy odesłać również do 31 stycznia 2017 roku.

Najciekawsze zgłoszenia po uzyskaniu akceptacji Biura Nagrody zostaną przedstawione Kapitule Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodziny Patrona Nagrody. Kapituła w kwietniu 2017 r. wyłoni w każdej kategorii trzech Finalistów. Laureatów poznamy 22 maja 2017 r. podczas uroczystej Gali transmitowanej na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

6. edycja Nagrody ma wyjątkowy charakter. W 2017 roku Polska Rada Biznesu obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Gala wręczenia Nagród będzie okazją do przypomnienia szerokiemu gronu odbiorców, historii i osiągnięć tej organizacji. Zwrócimy także szczególną uwagę na 25. rocznicę podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Traktatu z Maastricht, wydarzeń, bez których nie byłoby Unii Europejskiej i polskiej przedsiębiorczości w jej obecnym kształcie.

Polska Rada Biznesu to organizacja zrzeszająca właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych reprezentujących większość sektorów polskiej gospodarki. PRB działa na rzecz wzmocnienia gospodarki i promocji idei przedsiębiorczości w Polsce. Stanowi forum współdziałania ludzi biznesu i jest platformą do udziału w debacie publicznej. Od 25 lat PRB jest partnerem organizacji społecznych i instytucji administracji publicznej w działaniu na rzecz budowy silnej gospodarki i sprawnego państwa.

Jan Wejchert (1950-2009) jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. Pełen pasji lider, niekonwencjonalny wizjoner, nieafiszujący się swoją działalnością filantrop. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej - wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w kontaktach zawodowych.

(11.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Styczeń 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Prawniczka w Afganistanie” w styczniu na kanale Nat Geo People

(fot. materiały prasowe)

Kimberley Motley to amerykańska prawniczka, która od 2008 roku pracuje w kabulskich sądach. Jest jedynym adwokatem z zagranicy, posiadającym pozwolenie na pracę w afgańskim wymiarze sprawiedliwości. Co więcej, jest również jedyną tam kobietą z takimi uprawnieniami. Jej zmagania zostaną przedstawione w dokumencie „Prawniczka w Afganistanie”, który w niedzielę 22 stycznia zostanie wyemitowany na kanale Nat Geo People.

Press

W 2004 roku władze Afganistanu uchwaliły pierwszą demokratyczną konstytucję. Wdrożono też wtedy nowy system prawny, który działa równolegle z tradycyjnym prawem szariatu. Cztery lata później, Kimberley Motley, zostawiła męża i trójkę dzieci i rozpoczęła swoją – w założeniu roczną - praktykę w tym kraju, z nadzieją, że zarobi wystarczającą ilość pieniędzy, by m.in. spłacić pożyczki, za które opłaciła swoje studia. Z pomocą asystenta Khalila, zaczęła bronić zarówno zachodnich, jak i lokalnych klientów oskarżonych o przestępstwa kryminalne. Z czasem jednak Afganistan stał się dla niej czymś innym. Oprócz obrony obcokrajowców, co stanowi jej główne źródło dochodów, zaczęła podejmować się spraw pro bono z zakresu praw człowieka. Swoją ciężką pracą pomogła już wielu osobom, w tym sześciolatce, która z powodu długów ojca miała zostać wydana za mąż za dorosłego mężczyznę.

Press

(fot. materiały prasowe)

Jej życie w Kabulu nie jest kolorowe. Sytuacja polityczna i zapowiedziane wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu sprawiły, że w pewnym momencie obcokrajowcy stali się celem ataków terrorystycznych, które nie ominęły również Kimberley. Doszło do sytuacji, w której rzucono granat w jej dom w Kabulu. Na szczęście ona sama przebywała wtedy za granicą, a  broń okazała się niewybuchem. Mimo ciągłego poczucia zagrożenia, Motley nie poddała się i dalej prowadzi sprawy karne. Film przedstawia codzienne zmagania tej niesamowicie silnej i zdecydowanej kobiety i jej walkę o sprawiedliwość.

„Prawniczka w Afganistanie”, premiera w niedzielę od 22 stycznia o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.

(16.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo