Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Styczeń 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

100 lat istnienia firmy Nikon

25 lipca 2017 r. firma Nikon będzie świętować 100 lat swojego istnienia. Od momentu powstania jako Nippon Kogaku Kogyo w 1917 r., firma stale dostarcza światu unikalne i starannie wykonane technologie optyczne. 

W imieniu pracowników i twórców Nikona, firma serdecznie dziękuje wszystkim, którzy byli częścią tej podróży, za ich wsparcie w trakcie jej 100-letniej historii.

Z okazji obchodów 100-lecia, Nikon prezentuje specjalnie zaprojektowany na tę okazję logotyp oraz wyjątkową odsłonę strony internetowej.

Press

Odsłona strony internetowej z okazji 100-lecia Nikona

Zaprojektowany przez dział designu Nikona, logotyp będzie szeroko wykorzystywany jako symbol setnej rocznicy.

Press

Logotyp 100-lecia Nikona

(10.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Styczeń 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Każdy może zgłosić kandydata do „Oskara polskiego biznesu”

(fot. materiały prasowe)

To już półmetek przyjmowania nominacji do 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Nagroda potocznie nazywana „Biznesowym Oscarem”, to jedno z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej.

Do zgłaszania Kandydatów do Nagrody zaproszono znakomite grono blisko 1000 osób ze świata administracji, biznesu, nauki, kultury i polityki. Jednak wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, każdy może złożyć swoją nominację do Nagrody w trzech kategoriach:

"Sukces" - dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi,

"Wizja i innowacje" - dla osób, które podejmują odważne działania, wychodzące poza proste schematy działania,

"Działalność społeczna" - dla osób, które działając w systemowy sposób odniosły sukces w działalności społecznej, bądź filantropijnej.

Nagroda jest nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim motywacją dla tysięcy polskich przedsiębiorców i działaczy społecznych, którzy każdego dnia budują naszą gospodarkę i służą społeczeństwu wbrew wielu przeciwnościom. To jest nagroda dla ludzi, których historie poruszają serca, ludzi którzy zmieniają nasze myślenie o przedsiębiorczości, wzmacniają etos pracy i wiarę w polski biznes.

„Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy. Jednak aby pomysły i idee mogły zmieniać naszą rzeczywistość, potrzebna jest ogromna odwaga i determinacja aby je wdrażać.

W Polsce nie brakuje młodych utalentowanych ludzi, trzeba dać im jedynie szansę i możliwość rozwoju, tak aby to oni stanowili podstawę polskiej innowacyjnej gospodarki” – przekonuje Małgorzata Adamkiewicz, członkini Kapituły Nagrody PRB im. Jana Wejcherta.

Aby złożyć swoją nominację, wystarczy wejść na stronę internetową Nagrody: www.nagrodaprb.pl i w zakładce „Zgłoś kandydata” wypełnić Formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać m.in. dane kandydata do Nagrody oraz dane osoby zgłaszającej. Wypełniony i podpisany Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 31 stycznia 2017 roku na adres:

Biuro Polskiej Rady Biznesu,
Al. Ujazdowskie 13,
00-567 Warszawa

z dopiskiem „Nagroda PRB im. Jana Wejcherta”

Możliwe jest także wypełnienie i przesłanie Formularza zgłoszeniowego w formie skanu na adres e-mailowy: nagroda@prb.pl. Zgłoszenie można również zapisać w formacie .doc lub .docx i wysłać także na adres e-mail: nagroda@prb.pl. Zgłoszenie jest zarejestrowane z chwilą przesłania przez nominowanego kandydata wypełnionego i podpisanego Oświadczenia zgłoszonego, które należy odesłać również do 31 stycznia 2017 roku.

Najciekawsze zgłoszenia po uzyskaniu akceptacji Biura Nagrody zostaną przedstawione Kapitule Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodziny Patrona Nagrody. Kapituła w kwietniu 2017 r. wyłoni w każdej kategorii trzech Finalistów. Laureatów poznamy 22 maja 2017 r. podczas uroczystej Gali transmitowanej na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

6. edycja Nagrody ma wyjątkowy charakter. W 2017 roku Polska Rada Biznesu obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Gala wręczenia Nagród będzie okazją do przypomnienia szerokiemu gronu odbiorców, historii i osiągnięć tej organizacji. Zwrócimy także szczególną uwagę na 25. rocznicę podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Traktatu z Maastricht, wydarzeń, bez których nie byłoby Unii Europejskiej i polskiej przedsiębiorczości w jej obecnym kształcie.

Polska Rada Biznesu to organizacja zrzeszająca właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych reprezentujących większość sektorów polskiej gospodarki. PRB działa na rzecz wzmocnienia gospodarki i promocji idei przedsiębiorczości w Polsce. Stanowi forum współdziałania ludzi biznesu i jest platformą do udziału w debacie publicznej. Od 25 lat PRB jest partnerem organizacji społecznych i instytucji administracji publicznej w działaniu na rzecz budowy silnej gospodarki i sprawnego państwa.

Jan Wejchert (1950-2009) jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. Pełen pasji lider, niekonwencjonalny wizjoner, nieafiszujący się swoją działalnością filantrop. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej - wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w kontaktach zawodowych.

(11.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo