Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdrożało pięć dzienników Polska Press Grupy

Z początkiem stycznia 2017 roku zdrożało pięć dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press Grupę: "Gazeta Współczesna", "Kurier Poranny", "Dziennik Bałtycki", "Gazeta Krakowska" i "Dziennik Polski".

W przypadku "Gazety Współczesnej" i "Dziennika Bałtyckiego" wydania codzienne i magazynowe zdrożały o 10 gr. "Gazeta Współczesna" kosztuje teraz 2,30 zł, a "Dziennik Bałtycki" – 2,50 zł (wydania codzienne). Podwyżka dla wydań codziennych i magazynowych "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" wyniosła 20 gr. Codzienne wydania tych gazet kosztują teraz 2,60 zł. Natomiast "Kurier Poranny" jest droższy o 10 gr we wtorki, środy, czwartki i piątki, a jego obecna cena to 2,30 zł.
Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w październiku ub.r. średnia sprzedaż "Dziennika Bałtyckiego" wyniosła 19 388 egz., "Dziennika Polskiego" - 16 212 egz., "Gazety Krakowskiej" - 14 234 egz., "Gazety Współczesnej" - 5 163 egz., a "Kuriera Porannego" - 4 572 egz.

(RUT, 08.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Karczewski: "PiS robi krok w tył". Dziennikarze: "ścisk", "poczekalnia na mrozie"

Stanisław Karczewski (fot. za twitter.com/StKarczewski)

"Prawo i Sprawiedliwość robi krok w tył i podjęło decyzję, że wracają stare warunki pracy dziennikarzy" - powiedział w poniedziałek Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP.

Poniedziałkowa konferencja Stanisława Karczewskiego odbyła się w nowym Centrum Medialnym Sejmu w budynku "F". - Prawo i Sprawiedliwość robi krok do tyłu, podjęliśmy decyzję, że wracamy do tych warunków pracy dziennikarzy, jakie były wcześniej - powiedział Karczewski. Jego zdaniem w nowym pomieszczeniu przedstawiciele mediów będą mieli lepsze warunki pracy niż w Sejmie.

Marszałek pytany, czy galeria sejmowa zostanie otwarta jeszcze w poniedziałek, odparł, że "na pewno nie".  - Zostanie otwarta, kiedy wróci normalność - powiedział.

Dziennikarze zwracają uwagę, że wcale nie jest lepiej. Nowe pomieszczenie jest przede wszystkim małe i przy większej frekwencji może nie pomieścić wszystkich zainteresowanych.

(PAP, AMS, 09.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo