Temat: media narodowe

Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa redakcji kulturalno-artystycznej Marzena Podgórska odchodzi z TVP 2

TVP 2

Marzena Podgórska, kierownik redakcji widowisk artystycznych TVP 2, odchodzi z Telewizji Polskiej.

Marzena Podgórska była m.in. współtwórczynią (z Katarzyną Janowską) nagrodzonego Grand Press cyklu „Hala odlotów” w TVP Kultura. Redakcją kulturalno-artystyczną Dwójki (ostatnio pod nazwą: redakcja widowisk artystycznych) kierowała od 2011 roku. Wcześniej była szefową programu „Pytanie na śniadanie”. Do Dwójki przeszła za prezesury Bronisława Wildsteina z kanału TVP Kultura, w którym pracowała od jego powstania. Wcześniej była m.in. wydawcą programu „Po godzinach” w TVP 1, pracowała też przy „Pegazie”. Pracę w Telewizji Polskiej zaczęła jeszcze na studiach, w 1993 roku jako dziennikarka oddziału w Lublinie.

- Chciałem, żeby pani Marzena Podgórska została w Dwójce, ale stwierdziła, że chce się teraz sprawdzić w innej pracy – mówi Marcin Wolski, dyrektor TVP 2. Marzena Podgórska skorzystała z programu dobrowolnych odejść. Redakcja, którą kierowała, zajmowała się wydarzeniami artystycznymi, koncertami, spektaklami, publicystyką kulturalną itp. Nie wiadomo jeszcze, kto ją zastąpi w TVP 2.

Marzena Podgórska nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie nowej pracy. - Mam różne propozycje, ale chcę to dokładnie przemyśleć – mówi.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że z programu dobrowolnych odejść skorzystało w Dwójce kilkanaście osób - m.in. Barbara Paciorkowska, kierownik redakcji filmu dokumentalnego i reportażu TVP 2 i redaktor naczelna „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Trochę mniej chętnych było w Jedynce. Biuro prasowe TVP nie udzieliło nam jeszcze oficjalnych informacji na ten temat.

(RUT, 05.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.