Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Kevin sam w domu” hitem telewizyjnym w święta

W święta Bożego Narodzenia spędziliśmy przed telewizorem ponad sześć godzin. TVP 1 była najchętniej oglądaną stacją w święta wśród wszystkich widzów w wieku powyżej czterech lat, a Polsat w grupie komercyjnej. Najwięcej widzów zgromadził emitowany w Wigilię ”Kevin sam w domu”.

W dniach 25-26 grudnia br. udział (w grupie ogólnej) TVP 1 wyniósł 11,43 proc. (przed rokiem 12,2 proc.), Polsatu – 9,88 proc. (9,26 proc.), TVN – 9,66 proc. (8,73 proc.), a TVP 2 – 7,04 proc. (8,1 proc.).
W grupie komercyjnej liderem był Polsat, który osiągnął 11,95 proc. (11,25 proc. rok wcześniej). TVN miał 11,42 proc. (10,78 proc. przed rokiem), TVP 1 – 7,68 proc. (9,69 proc.), a TVP 2 – 6,11 proc. (7,23 proc.).
W Wigilię najwięcej widzów zgromadził emitowany w Polsacie po godz. 20 ”Kevin sam w domu” – 4,33 mln widzów, czyli o ponad 200 tys. więcej niż przed rokiem. W Boże Narodzenie największą widownię miały ”Wiadomości” TVP 1 w drugi dzień świąt – 4,03 mln widzów.
W święta oglądaliśmy telewizję średnio przez sześć godzin i półtorej minuty, czyli o 17 minut dłużej niż rok wcześniej.
Według danych cennikowych w czasie świąt najwięcej wydano w telewizji na reklamy T-Mobile (3,1 mln zł)
Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 27.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Mężyk odchodzi z TVP Info i zarzuca stacji jednostronność

Wydawca i współzałożyciel 300polityka.pl zrezygnował z prowadzenia programu publicystycznego ”Cztery strony” w TVP Info. Prowadzącym piątkowe wydania wieczornej rozmowy był od lipca br. Zastąpił wtedy Marcina Celińskiego.

- Przychodząc do programu, pięć miesięcy temu, miałem świadomość, że przychodzę do telewizji, która ulega pokusom jednostronności, ale nie jest ona normą. Nie mogę jednak udawać, że nie widzę coraz wyraźniejszego kontekstu w którym występuję i pozostać dłużej w roli jednego z prowadzących autorski program “Cztery strony”, podczas gdy hasłem anteny TVP Info staje się "jedna strona" - uzasadnia swoją decyzję Łukasz Mężyk. Powiadomił o niej już szefa TVP Info Piotra Lichotę.
Mężyk zastąpił w programie Marcina Celińskiego po tym jak zaprosił on do studia Tomasza Piątka, autora opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” artykułu o powiązaniach ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z Robertem Luśnią, współpracownikiem komunistycznej bezpieki. Kierownictwo TVP Info nie zgodziło się na takiego gościa. Pytaliśmy wówczas Mężyka, czy nie ma problemów, że w takiej sytuacji zastępuje Celińskiego. "Dlaczego miałbym mieć z tym problem? Nie wnikam w powody tego rozstania. Dostałem zawodową propozycję, którą uznałem za bardzo ciekawą, inspirującą, dającą mi nowe możliwości rozwoju zawodowego i ją przyjąłem" - odpowiedział wówczas "Presserwisowi".
"Cztery strony", to publicystyczne podsumowanie dnia. Prowadzącymi na zmianę są już tylko: Marcin Wikło z tygodnika „W Sieci”, Krzysztof Świątek z „Tygodnika Solidarność” i Magdalena Uchaniuk z Radia Wnet. 

 

(GK, 28.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo