Temat: reklama

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat nie zmienia polityki handlowej w 2017 roku

Polsat

Polityka handlowa Polsat Media, biura reklamy Grupy Polsat, w 2017 roku będzie taka jak w tym roku. Polsat jako ostatni z trzech głównych nadawców zaczyna sprzedaż reklam na styczeń 2017 roku.

Z naszych informacji wynika, że Polsat Media wprowadza na przyszły rok drobne korekty cen w poszczególnych miesiącach (zależnie od miesiąca: podwyżki albo obniżki), ale średnio w skali całego 2017 roku koszt dotarcia z reklamą do widzów pozostanie na poziomie zbliżonym do tegorocznego. Z Polsat Media nie otrzymaliśmy komentarza w tej sprawie.

W styczniu 2017 roku najdroższą pozycją ramówki głównej anteny Grupy Polsat będzie pasmo filmowe Mega hit, przy którym za 30-sekundowy spot trzeba będzie zapłacić nawet 34,7 tys. zł (bez uwzględnieniu rabatu), czyli o 13 proc. więcej, niż rok wcześniej. W styczniu br. najdroższą pozycją w cenniku Polsatu była prognoza pogody po głównym wydaniu „Wydarzeń”. Obecnie spoty przy tym programie kosztują maksymalnie 32,7 tys. zł – to o 7,1 proc. mniej niż w styczniu br.

(RUT, 23.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: reklama

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

9 dziennikarzy było na pokładzie rosyjskiego TU-154, który spadł do Morza Czarnego

Ostatnie zdjęcie TU-154, które zrobił dźwiękowiec kanału NTV Jewgienij Tołstow

W niedzielę (25 grudnia br.) rano w okolicach Soczi doszło do katastrofy samolotu rosyjskiego ministerstwa obrony. Na jego pokładzie było 92 osoby. Głównie członkowie Chóru Aleksandrowa. W samolocie było dziewięciu dziennikarzy z trzech rosyjskich kanałów telewizyjnych (Pierwszy Kanał, NTV i Zwiezda).

TU-154 leciał do Syrii. Miał przewieźć muzyków Chóru Aleksandrowa na noworoczne występy dla rosyjskich żołnierzy w bazie lotniczej w Latakii. Samolot spadł do morza krótko po starcie z lotniska w Soczi. Według wstępnych ustaleń podanych przez Rosjan przyczyną katastrofy mogła być usterka techniczna lub błąd pilota.
Na pokładzie TU-154 było m.in. 64 muzyków, dziewięciu rosyjskich dziennikarzy i ośmiu członków załogi.
Serwisy internetowe rosyjskich mediów sporo miejsca poświęcają dziennikarzom, którzy zginęli w katastrofie TU-154. Z Pierwszego Kanału, który jest następcą telewizji działającej w Związku Radzieckim i ma największy zasięg w Rosji, zginęli: reporter Dmitrij Runkow, operator kamery Wadim Denisow i dźwiękowiec Aleksandr Sojdow. Najbardziej doświadczony był Wadim Denisow, który pracował już podczas wojny w Czeczenii. Do Syrii leciał po raz trzeci. „Nowaja Gazieta” przytracza wspomnienie jego kolegów o tym, jak poprzednim razem w Syrii ekipa Denisowa dostała się w okrążenie, przez co nie zdążyli na ostatni śmigłowiec, który miał ich ewakuować. Śmigłowiec ten został zestrzelony. 30-letni Dmitrij Runkow w Pierwszym Kanale pracował zaledwie rok. Wcześniej zatrudniony był w regionalnej telewizji w Archangielsku.
„W tym samolocie zginął też syn naszego operatora Wołodii Rżewskiego – Walerij z kanału Zwiezda. Wołodia jest teraz na wyjeździe służbowym w Chinach. Właśnie do niego dzwoniliśmy” - mówił w rozmowie z „Moskowskim Komsomolcem”, dziennikarz Pierwszego Kanału Anton Wiernickij. Walerij Rżewskij leciał do Syrii jako pomocnik operatora. Miał 21-lat i chciał zostać operatorem, tak jego ojciec. Z należącego do rosyjskiego Ministerstwa Obrony kanału Zwiezda w katastrofie zginęli też reporter Paweł Obuchow i operator Aleksandr Suranow. Na stronie internetowej Zwiezdy Suranowa wspominają, że jego kamera oznaczona była numerem 13, a on „przekonywał wszystkich, że ona przynosi mu szczęście”.
Należąca do Gazprom Media telewizja NTV, jest jednym z głównych ogólnorosyjskich kanałów, a swoją siedzibę ma w tym samym budynku, co Pierwszy Kanał. Na pokładzie TU-154 była też ekipa NTV: reporter Michaił Łużeckij, operator Oleg Piestow i dźwiękowiec Jewgienił Tołstow, który zrobił ostatnie zdjęcie samolotu przed katastrofą. Łużeckij i Piestow wcześniej relacjonowali m.in. wojnę na wschodzie Ukrainy.
W Moskwie przed siedziby Pierwszego Kanału, telewizji Zwiezda i NTV ludzie przynosili kwiaty. (MAK)

(GK, 25.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo