Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Komar odchodzi z Motor Presse Polska - zakładał wydawnictwo 21 lat temu

Krzysztof Komar (fot. archiwum)

Z końcem 2016 roku z Motor Presse Polska odchodzi prezes i założyciel tego wydawnictwa Krzysztof Komar. Zastąpi go Maciej Mizuro.

Krzysztof Komar swoje odejście tłumaczy przejściem na emeryturę, na której chce się poświęcić żeglarstwu i wykładaniu na Collegium Civitas. - Chcę też podjąć się kilku przedsięwzięć, ale nie są one związane z mediami - mówi Komar.
Wydawnictwo Motor Presse Polska zakładał w kwietniu 1995 roku dla Motor-Presse Stuttgart. Od tego czasu był jego prezesem. Wcześniej pracował we wrocławskiej "Gazecie Robotniczej" (jako zastępca naczelnego), był wicedyrektorem ośrodka TVP we Wrocławiu, a później w Gdańsku.

Prezesem Motor-Presse Polska od 1 stycznia 2017 roku będzie Maciej Mizuro. W latach 2009-2012 był on w tym wydawnictwie dyrektorem finansowym. Obecnie kończy pracę dla giełdowej spółki MW Trade SA (świadczy usługi finansowe) - jest jej wiceprezesem. W przeszłości był m.in. prezesem Vogel Business Media. Swojego następcę Komar wytypował sam i zaakceptowali go szefowie holdingu Motor-Presse International.

- Jego kompetencje, wyobraźnia i siła charakteru pozwolą wydawnictwu rozwijać się pomyślnie w tych niezwykle trudnych czasach - mówi Komar.
Motor Presse Polska to wydawca m.in.: "Men's Health", "Women's Health", "Runner's", "Auto, Motor i Sport", serwisu Mojeauto.pl.

(GK, 23.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 26, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oswald Rodrigo Pereira po dziesięciu latach odchodzi z TVP Info

Wydawca TVP Info Oswald Rodrigo Pereira poinformował w Boże Narodzenie (26 grudnia br.) w mediach społecznościowych, że po 10 latach pracy zdecydował się odejść z telewizji publicznej. Powodów nie podaje.

Pereira cztery lata pracował jako dziennikarz „Wiadomościach” TVP 1, potem przeszedł do TVP Info, gdzie przez sześć lat jako wydawca odpowiadał za serwisy informacyjne.

Także w grudniu br. z TVP Info pożegnał się reporter Maciej Adamiak - wraz z Oswaldem Rodrigo Pereirą stanowili trzon piłkarskiej reprezentacji TVP Info, która kilka lat temu zdobyła Press Cup.

Brat Oswalda - Samuel Pereira jest wiceszefem publicystyki TVP Info.

(26.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo