Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grochal i Sadurski zwolnieni z "Gazety Wyborczej", szefową newsroomu Gazeta.pl będzie Rydlewska

Siedziba Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie

Renata Grochal i Konrad Sadurski zostali zwolnieni z "Gazety Wyborczej" w ramach prowadzonej w Agorze SA redukcji etatów. Szefem działu Zagranica został Bartosz Wieliński, szefową Gazeta.pl - Hanna Rydlewska, zaś redaktor naczelną serwisu Weekend.gazeta.pl - Anna Budyńska. 

W ramach prowadzonych w Agorze zwolnień grupowych (do końca br. ma być zwolnionych 190 osób) tuż przed świętami wypowiedzenia otrzymali dziennikarze Renata Grochal i Konrad Sadurski. Z kolei Rafałowi Zakrzewskiemu i Pawłowi Smoleńskiemu zmieniono umowy o pracę - będą teraz zatrudnieni na pół etatu. Zakrzewski został też samodzielnym komentatorem politycznym. 

Nowym szefem działu zagranicznego został Bartosz Wieliński, były korespondent "GW" w Berlinie. Jego zastępcami są: Alicja Dąbrowska, dotychczasowa szefowa tego działu, i Łukasz Grzymisławski - do tej pory szef Kultury, redaktor kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” oraz „Magazynu Świątecznego”. Dział Zagranica wspomagać będzie Mariusz Kania, a po powrocie z urlopu macierzyńskiego - Marta Urzędowska.

Anna Kwiatkowska (dotychczasowa zastępczyni Wojciecha Bartkowiaka, szefa redakcji lokalnych) została koordynatorką odpowiedzialną za organizację działów wsparcia "GW" i Wyborcza.pl. Opiniami w "GW" zajmować się będzie zespół "Magazynu Świątecznego", a prowadzącym tego działu zostaje Marek Markowski. Do zespołu redaktorów odpowiedzialnych (odpowiadających za konkretne wydania dziennika i współpracujących w danym dniu z serwisem Wyborcza.pl) dołączają Aleksandra Sobczak i Łukasz Grzymisławski. Michał Zieliński wraca z działu Zagranica do działu gospodarczego, gdzie będzie redaktorem i prawą ręka Patrycji Maciejewicz, szefowej tego działu.

Hanna Rydlewska, dotychczas redaktor naczelna Weekend.gazeta.pl, na początku stycznia 2017 obejmie stanowisko szefowej newsroomu i zastępcy dyrektor serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl. Zastąpi Martynę Majchrzak, która odchodzi z Agory. Wcześniej Rydlewska była wicenaczelną Natemat.pl i "Przekroju", kierowała też magazynem "Exklusiv". Na nowym stanowisku będzie podlegać Agnieszce Siuzdak, dyrektor serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

Nową redaktor naczelną serwisu Weekend.Gazeta.pl będzie Anna Budyńska, ostatnio koordynator działu dodatków tematycznych w Media Impact Polska.

(JK, JM, 22.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Kasprzak redaktorem naczelnym miesięcznika "Logo"

Marcin Kasprzak (fot. materiały prasowe Agory)

Marcin Kasprzak będzie od stycznia 2017 roku redaktorem naczelnym miesięcznika "Logo" (Agora SA). Zastąpi Mikołaja Kirschke, który rozstaje się z Agorą.

- To jeden z nielicznych magazynów męskich na polskim rynku, który nie jest wydawany na międzynarodowej licencji, a więc nie ma narzuconego DNA. To daje duże pole manewru i szansę na dostosowanie się do polskich realiów – mówi Marcin Kasprzak, nowy naczelny "Logo".

Kasprzak w latach 2009-2012 pracował jako dziennikarz w magazynie „Malemen”, a od maja 2012 roku był związany z wydawnictwem Marquard Media Polska – był redaktorem w magazynie „Playboy”. Od października 2014 był też redaktorem magazynu „Esquire”. W Marquard Media Polska odpowiadał również za wydania specjalne – „Kreator” (dodatek do magazynu „Playboy”) oraz „The Big Black Book” (dodatek do magazynu „Esquire”).

Poprzedni redaktor naczelny "Logo" Mikołaj Kirschke wraz z zastępcą Piotrem Zabłockim odeszli z Agory w listopadzie br., by zająć się własnym projektem.

(JK, 23.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo