Temat: internet

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rydlewska szefową newsroomu Gazety.pl, Budyńska naczelną Weekend.Gazeta.pl

Hanna Rydlewska i Anna Budyńska (fot. Agora)

Zmiany w Gazeta.pl: Hanna Rydlewska została szefową newsroomu, a Anna Budyńska naczelną Weekend.Gazeta.pl.

Hanna Rydlewska, dotychczasowa redaktor naczelna serwisu Weekend.Gazeta.pl, od stycznia 2017 r. obejmie stanowisko szefowej newsroomu i zastępcy dyrektor serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl. Do zespołu Gazeta.pl dołączyła Anna Budyńska, która zostanie redaktor naczelną Weekend.Gazeta.pl.

– Hanna Rydlewska stworzyła największy w Polsce stały magazyn internetowy i sprawiła, że w ciągu ostatniego roku podwoił on nie tylko liczbę odsłon, ale również wartość przychodów. Doskonale zna dynamikę pracy naszego newsroomu, a także potrzeby użytkowników Gazeta.pl. Jej doświadczenie i talent wzmocnią teraz najważniejszy redakcyjny obszar portalu – mówi Paweł Stremski, dyrektor Gazeta.pl.

Hanna Rydlewska pracuje w Gazeta.pl od trzech lat. Wcześniej była m.in. wicenaczelną portalu naTemat.pl i tygodnika „Przekrój”, przez kilka lat kierowała lifestyle’owym magazynem „Exklusiv”.

Anna Budyńska - to doświadczona redaktorka i dziennikarka, która przechodzi do zespołu Gazeta.pl z Ringier Axel Springer Polska. Od 2009 r. przygotowywała dodatki tematyczne do „Newsweeka”, „Forbesa” i „Faktu”.

(22.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grochal i Sadurski zwolnieni z "Gazety Wyborczej", szefową newsroomu Gazeta.pl będzie Rydlewska

Siedziba Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie

Renata Grochal i Konrad Sadurski zostali zwolnieni z "Gazety Wyborczej" w ramach prowadzonej w Agorze SA redukcji etatów. Szefem działu Zagranica został Bartosz Wieliński, szefową Gazeta.pl - Hanna Rydlewska, zaś redaktor naczelną serwisu Weekend.gazeta.pl - Anna Budyńska. 

W ramach prowadzonych w Agorze zwolnień grupowych (do końca br. ma być zwolnionych 190 osób) tuż przed świętami wypowiedzenia otrzymali dziennikarze Renata Grochal i Konrad Sadurski. Z kolei Rafałowi Zakrzewskiemu i Pawłowi Smoleńskiemu zmieniono umowy o pracę - będą teraz zatrudnieni na pół etatu. Zakrzewski został też samodzielnym komentatorem politycznym. 

Nowym szefem działu zagranicznego został Bartosz Wieliński, były korespondent "GW" w Berlinie. Jego zastępcami są: Alicja Dąbrowska, dotychczasowa szefowa tego działu, i Łukasz Grzymisławski - do tej pory szef Kultury, redaktor kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” oraz „Magazynu Świątecznego”. Dział Zagranica wspomagać będzie Mariusz Kania, a po powrocie z urlopu macierzyńskiego - Marta Urzędowska.

Anna Kwiatkowska (dotychczasowa zastępczyni Wojciecha Bartkowiaka, szefa redakcji lokalnych) została koordynatorką odpowiedzialną za organizację działów wsparcia "GW" i Wyborcza.pl. Opiniami w "GW" zajmować się będzie zespół "Magazynu Świątecznego", a prowadzącym tego działu zostaje Marek Markowski. Do zespołu redaktorów odpowiedzialnych (odpowiadających za konkretne wydania dziennika i współpracujących w danym dniu z serwisem Wyborcza.pl) dołączają Aleksandra Sobczak i Łukasz Grzymisławski. Michał Zieliński wraca z działu Zagranica do działu gospodarczego, gdzie będzie redaktorem i prawą ręka Patrycji Maciejewicz, szefowej tego działu.

Hanna Rydlewska, dotychczas redaktor naczelna Weekend.gazeta.pl, na początku stycznia 2017 obejmie stanowisko szefowej newsroomu i zastępcy dyrektor serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl. Zastąpi Martynę Majchrzak, która odchodzi z Agory. Wcześniej Rydlewska była wicenaczelną Natemat.pl i "Przekroju", kierowała też magazynem "Exklusiv". Na nowym stanowisku będzie podlegać Agnieszce Siuzdak, dyrektor serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

Nową redaktor naczelną serwisu Weekend.Gazeta.pl będzie Anna Budyńska, ostatnio koordynator działu dodatków tematycznych w Media Impact Polska.

(JK, JM, 22.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo