Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piłkarski Puchar Francji w TVP Sport

Telewizja Polska nabyła kolejne prawa do rozgrywek piłkarskich. W 2017 i 2018 w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl będzie można oglądać Puchar Francji.

Liga francuska należy do najbardziej prestiżowych w Europie obok rozgrywek w Anglii, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Puchar Francji także ma swoją renomę. Finał jest rozgrywany co roku na Stade de France w podparyskim Saint-Denis (w tej edycji odbędzie się 27 maja 2017 roku), a obecne są na nim najważniejsze osoby we Francji, z prezydentem na czele.

We Francji gra aż sześciu reprezentantów Polski: Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain), Kamil Glik (AS Monaco), Maciej Rybus (Olympique Lyon), Kamil Grosicki (Rennes), Mariusz Stępiński (Nantes) i Igor Lewczuk (Bordeaux). W 1/32 finału (6-8 stycznia 2017) TVP Sport pokaże trzy mecze z „polskimi” klubami.

Telewizja Polska zakupiła prawa do Pucharu Francji na dwa lata. Transmisje w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Plan transmisji 

Puchar Francji – 1/32 finału

6 stycznia (piątek)

AS Monaco – AC Ajaccio TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:55 (na żywo)

7 stycznia (sobota)

Paris Saint-Germain – SC Bastia TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:55 (na żywo)

8 stycznia ( niedziela )

Toulouse – Olympique Marsylia sport.tvp.pl godz. 14:10 (na żywo)

TVP Sport godz. 17:55 

Olympique Lyon – Montpeller SC TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:55 (na żywo)

(21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja WP dołącza do grona  nadawców od lat transmitujących koncerty sylwestrowe

(fot. materiały prasowe)

Telewizja Wirtualnej Polski pokaże niezwykły wrocławski koncert sylwestrowy, kończący rok 2016, w którym Wrocław był Europejską Stolica Kultury. To wielkie plenerowe wydarzenie rozgrywające się na dwóch niezależnych scenach na których zagości dziesięć zespołów muzycznych, korzeniami związanych z Wrocławiem. Do tego wspaniałe efekty multimedialne i imponujący pokaz ogni scenicznych. Wśród prowadzących event zobaczymy gwiazdy telewizji WP: Kasię Krupę i Małgorzatę Tomaszewską, a gospodyniami domówki WP będą: Kinga Kwiecień i Nikola Zbyszewska. Transmisja widowiska oraz relacja ze specjalnie zaaranżowanego na tę okazję studia telewizyjnego na Wrocławskim rynku dostępne będą również na SG WP. Dodatkową atrakcję dla wszystkich widzów stanowić będzie loteria smsowa, w której zdobyć można m.in. luksusowy samochód marki Jeep oraz zagraniczne podróże od wakacje.pl. Przed ekrany oraz na Rynek we Wrocławiu zapraszamy 31 grudnia już od 19:00. Zabawa potrwa do 1:00 w nocy. 

Sylwester we Wrocławiu od lat jest jedną z najpopularniejszych w Polsce imprez, podczas których witany jest Nowy Rok. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Wrocław zdecydowało się na rozpocząć nowy rozdział właśnie z telewizją WP – powiedział Wojciech Pawlak, Prezes telewizji WP. Warto zauważyć, że w zaledwie 3 tygodnie od startu, telewizja WP dołącza do grona największych nadawców od lat transmitujących koncerty sylwestrowe – Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN. Nie mam wątpliwości, że to będzie wspaniały Sylwester w Europejskiej Stolicy Kultury – dodał Pawlak.

Tradycją jest, że wrocławski Rynek w sylwestrową noc jest miejscem spotkań tysięcy ludzi, zarówno wrocławian, jak i mieszkańców wielu miast Polski i Europy. Ten wyjątkowy dla Wrocławia rok zakończymy także w sposób specjalny: z nowoczesnym partnerem,  po wrocławsku i z muzyką na żywo – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

W telewizji i na stronie głównej WP widzowie zobaczą naprzemiennie dwie sylwestrowe, koncertowe sceny oraz relację ze specjalnie zaaranżowanego na tę okazję studia na Wrocławskim Rynku. Na żywo, a bez wychodzenia z domu, będzie można śledzić wydarzenia ze stolicy Dolnego Śląska, która stanie się wielkim klubem artystycznym, wypełnionym znakomitą, energetyczną muzyką i niezwykłymi obrazami.

MÓZG (scena numer 1) Sylwestra Wrocławskiego zlokalizowano na placu Gołębim. Wystąpią tam: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel. Natomiast SERCEM (scena numer 2)  Sylwestra Wrocławskiego jest plac Solny i koncerty Bladych Loków, Mikromusic, Alicji Janosz i jej gości, Mesajah i Girls on Fire.

- Nazwy MÓZG i SERCE są nieprzypadkowe. Rodzaj muzyki i dobór artystów występujących na tych scenach odpowiada odwiecznej konkurencji rozumu i emocji w sztuce - tłumaczył reżyser koncertu znany z niekonwencjonalnych pomysłów  Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol - O północy nastąpi połączenie MÓZGU I SERCA, ale co stanie się  w tym szczególnym momencie, to już tajemnica.

W produkcję sygnału z transmisji sylwestra  WP zaangażowała ponad 60 osób,  m.in. realizatorów, operatorów, producentów, kierowników produkcji. Dla wszystkich witających nowy rok we Wrocławiu i przed ekranami, Wirtualna Polska przygotowała liczne atrakcje. We Wrocławskim studiu plenerowym  odbywać się będzie domówka WP,  na której prowadzący znani z  telewizji WP będą rozmawiać z artystami i celebrytami, a także widzami o tym jak przebiega zabawa. Dodatkową gratką dla wszystkich użytkowników WP stanowi loteria sms, w której będzie można wygrać luksusowy samochód JEEP, rewelacyjne wycieczki od wakacje.pl, a o słodkości w trakcie zabawy zadba WEDEL, sponsor główny Sylwestra.

Widzowie przed ekranami telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych zobaczą również niezwykły pokaz wizualizacji na Placu Solnym, który stworzy przestrzeń, w której publiczność będzie otoczona obrazami. Tłem każdej ze scen będą wielkie ekrany projekcyjne, a ściany kamienic posłużą VJ-om do wyświetlania wizualizacji i teledysków tworzących obrazy na żywo. Utwór, którym powitany będzie Nowy Rok, posłuży jako inspiracja do pokazów ogni scenicznych oraz widowiskowego mappingu na kamienicach. Transmisję sylwestra w telewizji WP zakończy Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

(21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY