Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rajd Dakar wraca do Telewizji Polskiej!

Od 2 stycznia Rajd Dakar powróci na anteny Telewizji Polskiej. Relacje z 39. edycji najsłynniejszego rajdu terenowego widzowie obejrzą w TVP1, TVP2, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Start 39. edycji odbędzie się 2 stycznia 2017 w paragwajskim mieście Asuncion, a następnie uczestnicy pokonają 12 etapów po bezdrożach Argentyny i Boliwii. Metę zaplanowano 14 stycznia w Buenos Aires. W Ameryce Południowej zobaczymy oczywiście Polaków, m.in.: Jakuba Przygońskiego (samochody), Jakuba Piątka (motocykle) oraz Rafał Sonika (quady).

Telewizja Polska wysyła do Ameryki Południowej dwie ekipy reporterskie. Rajd Dakar będą relacjonować doświadczeni już w tej imprezie dziennikarze: Rafał Patyra i Robert El Gendy. Relacje z Rajdu Dakar będzie można obejrzeć w Jedynce („Teleexpress”, „Sport” po „Wiadomościach” oraz specjalna kronika tuż po nich), Dwójce („Pytanie na Śniadanie”, „Sport Telegram” oraz specjalna kronika tuż po nim), a także w TVP Sport („Echa Stadionów”, „Sportowy Wieczór”, „Sportowa Sobota” i „Sportowa Niedziela”). Na stronie sport.tvp.pl znajdzie się specjalna zakładka poświęcona temu wydarzeniu.

Rajd Dakar to legendarna już impreza. W Polsce zyskała na znaczeniu pod koniec XX wieku, gdy na starcie stanęli nasi motocykliści: Jacek Czachor i Marek Dąbrowski. Z każdym rokiem „biało-czerwoni” zaczęli odgrywać w nim coraz ważniejsze role, by w końcu trafić do ścisłej czołówki: Rafał Sonik wygrał klasyfikacje quadów (2015), Krzysztof Hołowczyc był trzeci (2015) w rywalizacji kierowców, a Jakub Przygoński – szósty wśród motocyklistów (2014). Swoich sił w Rajdzie Dakar próbował także Adam Małysz uzyskując trzynasty wynik  w 2014 roku.

(21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piłkarski Puchar Francji w TVP Sport

Telewizja Polska nabyła kolejne prawa do rozgrywek piłkarskich. W 2017 i 2018 w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl będzie można oglądać Puchar Francji.

Liga francuska należy do najbardziej prestiżowych w Europie obok rozgrywek w Anglii, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Puchar Francji także ma swoją renomę. Finał jest rozgrywany co roku na Stade de France w podparyskim Saint-Denis (w tej edycji odbędzie się 27 maja 2017 roku), a obecne są na nim najważniejsze osoby we Francji, z prezydentem na czele.

We Francji gra aż sześciu reprezentantów Polski: Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain), Kamil Glik (AS Monaco), Maciej Rybus (Olympique Lyon), Kamil Grosicki (Rennes), Mariusz Stępiński (Nantes) i Igor Lewczuk (Bordeaux). W 1/32 finału (6-8 stycznia 2017) TVP Sport pokaże trzy mecze z „polskimi” klubami.

Telewizja Polska zakupiła prawa do Pucharu Francji na dwa lata. Transmisje w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Plan transmisji 

Puchar Francji – 1/32 finału

6 stycznia (piątek)

AS Monaco – AC Ajaccio TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:55 (na żywo)

7 stycznia (sobota)

Paris Saint-Germain – SC Bastia TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:55 (na żywo)

8 stycznia ( niedziela )

Toulouse – Olympique Marsylia sport.tvp.pl godz. 14:10 (na żywo)

TVP Sport godz. 17:55 

Olympique Lyon – Montpeller SC TVP Sport, sport.tvp.pl godz. 20:55 (na żywo)

(21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY