Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Rada Muzyczna oczekuje przywrócenia do pracy Marcina Majchrowskiego

Polska Rada Muzyczna w liście do ministra kultury Piotra Glińskiego napisała, że oczekuje przywrócenia do pracy dziennikarza radiowej Dwójki Marcina Majchrowskiego, który został dyscyplinarnie zwolniony z Polskiego Radia.

Jak informowaliśmy, władze Polskiego Radia postawiły Marcinowi Majchrowskiemu takie zarzuty jak: „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, "destabilizacja" jego pracy i spółki poprzez "publiczne nękanie” m.in. "żądaniami przystąpienia do mediacji” i stosowanie czarnego PR-u.

Szanowny Panie Ministrze,

W imieniu Zarządu Polskiej Rady Muzycznej powodowanego troską o polskie media publiczne zwracam się do Pana z apelem o interwencję mającą na celu przywrócenie zasad przyzwoitości w traktowaniu dziennikarzy Polskiego Radia i powstrzymanie procesu niszczenia zespołu twórców Programu Drugiego, realizującego od lat zaszczytną misję udostępniania polskim odbiorcom treści kulturalnych.

Bezprzykładne działania Zarządu Polskiego Radia, polegające na usuwaniu dziennikarzy aktywnych w pracy związków zawodowych, wprowadzają kryteria i mechanizmy znane już tylko nestorom dziennikarstwa i wywołujące jak najgorsze skojarzenia.

Polska Rada Muzyczna oczekuje przywrócenia do pracy redaktora Marcina Majchrowskiego, wybitnego popularyzatora muzyki, dziennikarza o imponującym dorobku, od ponad dwudziestu lat wykonującego z najlepszym skutkiem swoje obowiązki i powstrzymania groźnych procesów – działań krzywdzących wartościowych ludzi i podkopujących fundament powszechnej edukacji kulturalnej.

Z poważaniem

Prof. dr hab. Krzysztof Knittel

Przewodniczący Polskiej Rady Muzycznej

Członek Zarządu Europejskiej Rady Muzycznej

(19.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Kublik: Trójka zawiesiła współpracę ze mną za krytyczne publikacje mojej żony?

Dziennikarz ”Gazety Wyborczej” Andrzej Kublik poinformował, że Program III Polskiego Radia bezterminowo zawiesił z nim współpracę. ”Za krytyczne publikacje mojej żony?” – zastanawia się Kublik, który był stałym gościem ”Informatora ekonomicznego” radiowej Trójki.

Andrzej Kublik w serwisie Wyborcza.pl napisał, że nie dowiedział się, jakie są powody tej decyzji. Dodał, że zarzutów merytorycznych nie usłyszał.

Mam też obawy, że zostałem relegowany z „Informatora Ekonomicznego” radiowej Trójki w efekcie krytycznych publikacji mojej żony Agnieszki Kublik na temat obecnej sytuacji w tej stacji publicznego radia. A brak sensownego wyjaśnienia powodów tej decyzji wobec mojej osoby podsyca te obawy – czytamy w tekście Kublika.

Andrzej Kublik był stałym gościem Wiktora Legowicza w poniedziałkowych wydaniach ”Informatora ekonomicznego”.

Agnieszka Kublik 13 grudnia w serwisie Wyborcza.pl zrelacjonowała spotkanie prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk z siedmioosobową reprezentacją zespołu radia, który przyniósł list w obronie zwolnionych dyscyplinarnie związkowców. Według Kublik, prezes Stanisławczyk miałą powiedzieć Wojciechowi Mannowi, że za długo pracuje w Trójce i że ma braki warsztatowe, a Program III został zawłaszczony przez osobowości i to jest nie do przyjęcia.

Zarząd Polskiego Radia wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że ”w spotkaniu brało udział na tyle dużo osób, że są świadkowie, iż wypowiedzi przytaczane przez red. Kublik w ogóle nie padły”.

(19.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo