Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Dąbrowa dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia Zet Gold

Kamil Dąbrowa (fot. Piotr Król/Press)

Kamil Dąbrowa, który do początku stycznia 2016 roku był dyrektorem radiowej Jedynki, został dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia Zet Gold. Poinformował o tym na Twitterze dziennikarz Radia Zet Jacek Gratkiewicz.

Dotychczasowy redaktor naczelny stacji Krystian Karwaszewski będzie teraz dyrektorem anteny Radia Zet Gold.

Kamil Dąbrowa, ze stanowiska dyrektora Programu I Polskiego Radia, został odwołany 8 stycznia 2016 roku. Jego dymisja była pierwszą decyzją nowej prezes Polskiego Radia Barbary Stanisławczyk.

Decyzją Kamila Dąbrowy, Program I od 1 stycznia br. co godzinę grał hymny Polski i Unii Europejskiej. W ten sposób Jedynka protestowała przeciwko nowelizacji ustawy medialnej, która skróciła kadencje zarządów i rad nadzorczych Polskiego Radia i TVP, Pomysł podzielił zespół, a grupa pracowników wystąpiła przeciwko dyrektorowi do Komisji Etyki Polskiego Radia.

Kamil Dąbrowa został dyrektorem Jedynki pod koniec października 2011 roku. Wcześniej był m.in. zastępcą dyrektora programowego Radia Roxy FM (Grupa Radiowa Agory), dyrektorem muzycznym Radia Tok FM i dyrektorem Polskiego Radia Bis.

(15.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do newsroomu WP.pl dołączają kolejni dziennikarze

Siedziba Grupy WP

Do newsroomu portalu Wirtualna Polska w styczniu dołączy pięciu dziennikarzy, a w marcu kolejna dziennikarka.

W styczniu do newsroomu Wirtualnej Polski na stanowiska dziennikarzy dołączą: Grzegorz Łakomski (ostatnio reporter sejmowy Polskiej Agencji Prasowej), Luiza Łuniewska (autorka książki "Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny”), Adam Jabłoński (ostatnio Telewizja Polsat), Patryk Osowski (ostatnio Telewizja Polsat) i Marcin Makowski (współpracownik TVP 3 Kraków i "Tygodnika do Rzeczy").

W marcu do newsroomu dołączy jeszcze Nina Harbuz-Karczmarewicz, obecnie prowadząca "Twarzą w twarz" w Programie I Polskiego Radia.

W grudniu w newsroomie Wirtualnej Polski pracę rozpoczął Krzysztof Olszewski, ostatnio zastępca redaktora naczelnego "Metrocafe.pl" (kieruje rozwojem reklamy natywnej w części informacyjnej newsroomu WP.pl, WP Money i WP Finanse).

Po objęciu stanowiska dyrektora zarządzającego segmentami biznes i informacje w Grupie WP przez Tomasza Machałę z newsroomu odeszło kilkanaście osób.

(JM, 21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo