Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 14, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Twittera przeprowadził wywiad ze Snowdenem na Periscope

Edward Snowden (fot. za wikipedia.org)

Jack Dorsey, prezes Twittera, przeprowadził wywiad z Edwardem Snowdenem za pomocą należącej do Twittera aplikacji Periscope.

Rozmowa została przeprowadzona we wtorek 13 grudnia. Dotyczyła m.in. wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Część z pytań zadanych przez Dorseya zostało nadesłanych przez użytkowników Twittera. Rozmówcy komunikowali się za pośrednictwem należącej do Twittera aplikacji Periscope.

Edward Snowden jest byłym współpracownikiem amerykańskiego wywiadu, który ujawnił masową inwigilację elektroniczną prowadzoną przez agencje rządowe. Obecnie mieszka w Rosji, gdzie uzyskał azyl.

(LL, 14.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polacy w tym roku szukali w Google głównie informacji o Euro 2016

Google

Hasłem, które w br. najwięcej zyskało na popularności w wyszukiwarce Google w porównaniu z ub.r. jest Euro 2016 - wynika z raportu "Rok  w wyszukiwarce".

Google co roku ogłasza listę haseł najbardziej zyskujących na popularności. Tym razem zostało przygotowane Top 10 i zestawienie w 24 kategoriach. Hasłem, które w Polsce zwiększyło najbardziej swoją popularność, jest Euro 2016. Na dalszych miejscach znajdują się: Pokemon Go; Slither.io; Rio 2016; Eurowizja 2016; Donald Trump, "Singielka"; iPhone 7; Wybory w USA; "Deadpool". 
W skali globalnej najbardziej na popularności zyskał Pokemon Go. Top 10 z całego świata ma pięć haseł wspólnych z Polską (Pokemon Go, Slither.io, Donald Trump, iPhone 7, "Deadpool"). Poza nimi pojawiły się też: Prince, Powerball, David Bowie, Olympics, "Suicide Squad".
Google przygotowało również zestawienie najczęściej wyszukiwanych w Polsce haseł w wybranych przez siebie kategoriach. Na pierwszych miejscach znaleźli się: Donald Trump (ludzie); Euro 2016 (wydarzenia); Wybory prezydenckie 2016 (tematy, o których się mówiło); "Deadpool" (film); "Wołyń" (film polski); "Singielka" (seriale), "Grzech Fatmagül" (seriale zagraniczne); Olga Omeljaniec (aktorzy); Alan Rickman (aktorzy zagraniczni); "Projekt Lady" (program telewizyjny); David Bowie (wykonawca); Dawid Podsiadło (wykonawca polski); Robert Lewandowski (sportowcy), Muhammad Ali (sportowcy zagraniczni); Polska-Rumunia (mecze piłkarskie); Dieta przy chorej wątrobie (dieta ...); Jak pobrać Pokemon Go (Jak ...?); Gdzie krąży burza (Gdzie ...?); Ile kalorii mają maliny (ile kalorii ...?); Ile kosztuje Spotify (ile kosztuje ...?); Kim jest Kajetan Poznański (Kim jest ...?).

(JM, 15.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo