Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Michał Szułdrzyński z nagrodą w kategorii Publicystyka

Michał Szułdrzyński (fot. Adam Guz/Press)

Michał Szułdrzyński (”Rzeczpospolita”) zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka.

Michał Szułdrzyński otrzymał nagrodę za tekst ”Klasa średnia z łaski PiS”, w którym wyjaśnia, że budowa nowej klasy średniej jest zabiegiem celowym, bo ma się ona stać zapleczem na długie lata gwarantującym poparcie Prawu i Sprawiedliwości.

Press

Pozostałe nominacje w kategorii Publicystyka

„Księga dżungli, czyli klasa średnia patrzy w dół” – tekst Karoliny Lewestam („Dziennik Gazeta Prawna”) o tym, jak mylne pojęcie o biedzie ma polska klasa średnia.
„Pany czy chamy” – tekst Grzegorza Szymanika („Duży Format – Gazeta Wyborcza”), w którym autor analizuje, jak wiele zachowań Polaków wskazuje na pozostałości po pańszczyźnie i tradycji folwarku.
„Europa. Wyznanie wiary” – tekst Michała Okońskiego („Tygodnik Powszechny”) o tym, że Euro 2016 we Francji to święto, ponieważ właśnie wtedy wygrywa Europa otwarta i wielokulturowa.

Press

„Uległość” – Ewa Wilk („Polityka”) przedstawia Jarosława Kaczyńskiego, który dla swoich zwolenników jest charyzmatycznym guru.
"11 tygodni, a jednak człowiek” – tekst Andrzeja Gajcego („Rzeczpospolita”), który w cieniu Czarnego Protestu każe czytelnikowi raz jeszcze rozważyć, kiedy płód staje się człowiekiem.
„Lichwa” – odcinek programu „Państwo w państwie” (Polsat) autorstwa Małgorzaty Mikulskiej-Rembek, Małgorzaty Cecherz, Anny Oblickiej i Przemysława Talkowskiego pokazujący działalność zorganizowanych grup, które udzielają pożyczek lichwiarskich, by dzięki temu móc przejmować nieruchomości za ułamek ich wartości.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Anna Śmigulec autorką najlepszego reportażu prasowego

Anna Śmigulec (fot. Adam Guz/Press)

”Wojny Galiny” Anny Śmigulec („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) to najlepszy reportaż prasowy w konkursie Grand Press

„Wojny Galiny” to reportaż Anny Śmigulec opowiadający, jak Ukrainka o polskich korzeniach jest wyrzucana z Polski wraz z adoptowanymi na Krymie dziećmi, ponieważ nasz urząd znalazł w jej paszporcie wizę do Anglii.

Press

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy

„To nie wasza rodzina” – reportaż Stanisława Zasady („Tygodnik Powszechny”) o pociągu widmie, który z Czech przywiózł do Rawicza prawie setkę niemieckich niemowlaków. Niewiele z nich poznało prawdziwych rodziców.
„Dobry wieczór, morderco. Policjanci z Archiwum X wyjaśnili zbrodnię sprzed 22 lat” – reportaż Olgi Bierut („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiadający, jak najlepsi policjanci znajdują sprawców niewyjaśnionych morderstw sprzed lat.
Cykl „Zatoka świń” – Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opisują, jak samobójcza śmierć 15-letniej Anaid spowodowała, że na jaw wyszła działalność Krystiana W. i seksskandal w Sopocie.
Takie jest życie, córuchna” – reportaż Edyty Gietki („Polityka”) o siostrze przez lata gwałconej przez brata, której – gdy doniosła w końcu o tym policji – wyrzekli się matka i ojciec.
„Wygumkowana” – reportaż Małgorzaty I. Niemczyńskiej („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) o Ewie Ossowskiej, zbyt ładnej i młodej, by mogła przejść do historii jako walcząca u boku robotników Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.
„Dziary narodowe” – Konrad Oprzędek („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiada, co myślą o Polsce i o sobie młodzi płci obojga, właściciele tatuaży patriotycznych.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo