Temat: Grand Press

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Cykl „Afera Misiewiczowa” to news roku

Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz (fot. Adam Guz/Press)

Nagrodę Grand Press w kategorii News otrzymali Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz z Oko.press za cykl „Afera Misiewiczowa”.

Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz poinformowali, że członek rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej Bartłomiej Misiewicz nie obronił pracy licencjackiej ani magisterskiej na uczelni, na której, jak utrzymywał, studiował.

Pozostałe nominacje w kategorii News

„Nagła dymisja komendanta Maja” – informacja Marka Balawajdera „Fakty” (RMF FM) o tym, że Zbigniew Maj odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji, co może mieć związek z tajną operacją prowadzoną przeciwko niemu.

Press

„Nocny atak Macierewicza” – informacja Wojciecha Czuchnowskiego (Wyborcza.pl) o tym, że o 1.30 w nocy urzędnicy Antoniego Macierewicza weszli z żandarmerią wojskową do Centrum Kontrwywiadu NATO.
Cykl: „Podawał się za Żyda z Izraela i nikt tego nie sprawdził” – Krzysztof M. Kaźmierczak („Głos Wielkopolski”) ujawnił, że występujący od lat jako rabin Jacoob Ben Nistell nie zna hebrajskiego i nie jest żadnym żydowskim duchownym, tylko kucharzem z Ciechanowa.
„Prokuratorzy planują ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Nawet wbrew woli rodzin ofiar” – informacja Joanny Komolki (Radio Zet).
Cykl: „Minister skarbu do dymisji” – informacja Agaty Kondzińskiej i Jacka Harłukowicza („Gazeta Wyborcza”) o tym, że jest już przesądzona dymisja ministra skarbu Dawida Jackiewicza.
„Fundusz Ochrony Środowiska Szyszki” – tekst Bianki Mikołajewskiej i Konrada Szczygła (Oko.press) ujawniający, że minister środowiska Jan Szyszko poparł wniosek o przyznanie prawie 300 tys. zł z funduszu ochrony środowiska na zajęcia w szkole o. Tadeusza Rydzyka, które prowadzi on sam i jego córka.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Dziennikarz Roku

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bianka Mikołajewska Dziennikarzem Roku

Bianka Mikołajewska (fot. Adam Guz/Press)

Wicenaczelna i szefowa zespołu śledczego Oko.press Bianka Mikołajewska głosami 54 redakcji została wybrana Dziennikarzem Roku 2016.

Press

„Od lat odwala dobrą robotę, a obecnie pokazuje, że przejście do internetu nie musi umniejszać jakości pracy dziennikarza”, ”Za odwagę przy podejmowaniu nowego wyzwania, za rzetelność dziennikarską”, ”Za kawał dobrej, żmudnej dziennikarskiej roboty w docieraniu do samych faktów, a nie – jak czyni to wiele serwisów – powtarzania ich interpretacji” – cytował nominacje dla Bianki Mikołajewski redaktor naczelny ”Press” Andrzej Skworz.

Press

”Powiem szczerze, że naprawdę nikt nie był tak zaskoczony chyba tak jak ja tą decyzją”– przyznała Bianka Mikołajewska, odbierając nagrodę. „Nic tak nie cieszy jak ta nagroda, którą otrzymuję dzisiaj. I to przede wszystkim z tego względu, że jest to nagroda przyznawana przez wszystkie redakcje, a przynajmniej przez większość redakcji w kraju. I że naprawdę jest to zupełnie niezwykłe uczucie wiedzieć, że tyle redakcji – mimo różnic dzielących dziś nas coraz bardziej – jest w stanie wskazać jedną osobę, która w tym roku zdobywa ten tytuł” – mówiła Mikołajewska.

Bianka Mikołajewska zdobyła najwięcej punktów (39 punktów) i wyprzedziła: Iwonę Szpalę i Małgorzatę Zubik z "Gazety Stołecznej" (31 punktów), Ewę Siedlecką z "Gazety Wyborczej" (30 punktów), Andrzeja Stankiewicza z Onetu (22 punkty), Dariusza Rosiaka z Polskiego Radia (19 punktów)

Bianka Mikołajewska jest wicenaczelną i szefową zespołu śledczego Oko.press. W latach 2000-2013 była dziennikarką "Polityki", a następnie „Gazety Wyborczej”. Laureatka kilkunastu nagród dziennikarskich, m.in. Grand Press, Nagrody im. Dariusza Fikusa i Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Bałucki charakter.

Tytuł Dziennikarza Roku to nagroda za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Nominacje zgłaszają kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych. Nagrodą dla Dziennikarza Roku 2016 jest czek równowartości 10 tys. euro i statuetka stalówki.

Press

Dotychczas tytuł Dziennikarza Roku zdobyli: Jacek Żakowski (1997), Monika Olejnik (1998), Tomasz Lis (1999), Kamil Durczok (2000), Waldemar Milewicz (2001), Janina Paradowska (2002), Anna Marszałek (2003), Marcin Pawłowski (2004), Justyna Pochanke (2005), Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006), Marcin Kącki i Tomasz Lis (2007), Bogdan Rymanowski (2008), Tomasz Lis (2009), Artur Domosławski (2010), Andrzej Poczobut (2011), Jerzy Jurecki (2012), Mariusz Szczygieł (2013), Piotr Andrusieczko (2014), Konrad Piasecki (2015).

Zobacz więcej o konkursie Grand Pres 2016.


 

 

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo