Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartek Godusławski laureatem Grand Press Economy

Bartek Godusławski (fot. Adam Guz/Press)

Nagrodę Grand Press Economy otrzymał Bartek Godusławski z ”Pulsu Biznesu”.

Bartek Godusławski został nagrodzony za niezależne, rzetelne i poparte twardymi danymi analizy makroekonomiczne. Nie daje się wodzić za nos politykom (zarówno partii rządzącej, jak i opozycyjnym) i agencjom ratingowym. Siedem lat doświadczeń depeszowca PAP wykorzystuje do zdobywania newsów ważnych dla rynków finansowych. Opłaca się go śledzić na Twitterze.
Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Przyznaje ją redakcja „Press” po konsultacji z szefami redakcji zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, z dziennikarzami oraz ekspertami.
Do nagrody Grand Press Economy 2016 nominowani byli również: Łukasz Pałka (Money.pl) i Paweł Sołtys .
Sponsorem nagrody Grand Press Economy jest MoneyGram.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Iwona Szpala i Małgorzata Zubik laureatkami w kategorii Dziennikarstwo śledcze

(fot. Adam Guz/Press)

W kategorii Dziennikarstwo śledcze w konkursie Grand Press nagrodzono tekst ”Komu działkę” Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik.

Tekst Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik „Komu działkę” („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) ujawnił mechanizm dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, czyli powiązania mecenasa, który przejął 50 prestiżowych warszawskich adresów, z urzędnikiem warszawskiego magistratu.

Press

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo śledcze

„Wiceminister wraca na salony” – materiał Jarosława Jabrzyka i Bertolda Kittela („Superwizjer” TVN) o byłym wiceministrze spraw wewnętrznych i administracji, który nie poniósł kary za swój pijacki wybryk i za państwowe pieniądze organizuje teraz konferencje o bezpieczeństwie z udziałem władz wymiaru sprawiedliwości.
„Jak nielegalnie kupiliśmy billing telefonu” – materiał Jarosława Jabrzyka, Bertolda Kittela i Beaty Biel („Superwizjer” TVN) udowadniający, że wystarczy kilka tysięcy złotych, żeby nielegalnie kupić rejestr połączeń dowolnego numeru w Polsce.
„Wielki strach w fabryce dokumentów” – tekst Michała Krzymowskiego („Newsweek Polska”) ujawniający, jak działa Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zarządzana przez Piotra Woyciechowskiego, bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza.
Cykl: „Minister na włościach” – Wojciech Cieśla i Jakub Korus („Newsweek Polska”) ustalili, że minister środowiska Jan Szyszko w swoich zeznaniach podatkowych od lat mija się z prawdą.
Cykl: „Psychole” autorstwa Pawła Kaźmierczaka („Magazyn Ekspresu Reporterów” TVP 2), w którym dziennikarz próbuje wyjaśnić wstrząsającą historię 79-letniego mieszkańca Katowic przez 11 lat przetrzymywanego na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Rybniku, mimo że sąd nakazał jego uwolnienie.
„Tu nie ma sprawiedliwości” – materiał Anny Kality („Uwaga!” TVN); dziennikarka zatrudniła się w domu opieki dla osób z chorobą Alzheimera w Trzciance pod Warszawą, by pokazać, jakim torturom poddaje się tam pensjonariuszy.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo