Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchacze Trójki składają imieninowe życzenia prezes Polskiego Radia

fot. za Ratujmy Trójkę / Facebook

Twórcy profilu ”Ratujmy Trójkę” na Facebooku z okazji Barbórki wysłali upominek i składają życzenia Barbarze Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia.

Prezentem dla prezes Barbary Stanisławczyk jest koszulka z numerem ”17”, nawiązującym do liczby osób, które zostały zwolnione lub odeszły z radiowej Trójki w tym roku. ”Niestety, nasz optymizm został negatywnie zweryfikowany przez rzeczywistość – w międzyczasie Trójka straciła kolejną wspaniałą dziennikarkę, Panią red. Maję Borkowską. Tym samym numer na koszulce stracił ważność. Stwierdziliśmy jednak, że prezent nie może się zmarnować” - napisano na profilu ”Ratujmy Trójkę” na Facebooku.

Do koszulki dołączono życzenia. ”Jesteśmy pełni podziwu dla Pani determinacji w dążeniu do umożliwiania dziennikarzom Trójki rozwoju poza Polskim Radiem. Chcielibyśmy z całego serca życzyć Pani, by taki rozwój kariery był także Pani udziałem. Proszę nam wybaczyć nieaktualny numer na koszulce – optymistycznie założyliśmy, że 17 będzie dla Pani szczęśliwą liczbą. Proszę jednak potraktować ten numer, jako symbol rychłego i spektakularnego rozwoju na ścieżce zawodowej. Wszyscy widzimy doskonale, że Polskie Radio nie jest miejscem, które pozwoli Pani na rozwinięcie skrzydeł. Proszę raz jeszcze przyjąć nasze najserdeczniejsze i najszczersze życzenia” - czytamy.(KOZ, 12.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF FM: rozmowa Roberta Mazurka ma wyższą słuchalność, niż miał ”Kontrwywiad” Konrada Piaseckiego

Robert Mazurek (fot. materiały prasowe RMF FM)

RMF FM pochwalił się, że w paśmie ”Porannej rozmowy w RMF FM” Roberta Mazurka notuje wyższą słuchalność niż rok wcześniej, kiedy był o tej porze ”Kontrwywiad” Konrada Piaseckiego.

We wrześniu br. Konrad Piasecki przeszedł do Radia Zet, gdzie w roli prowadzącego ”Gościa Radia Zet” zastąpił Monikę Olejnik. Jego miejsce w RMF FM zajął Robert Mazurek, który od czwartku 1 września jest autorem ”Porannej rozmowy w RMF FM”. Obu audycji słuchać można po godz. 8 rano. Nowych prowadzących stacje wsparły kampaniami reklamowymi. Okres wrzesień-listopad br. to pierwsza trzymiesięczna fala badania Radio Track (realizowanego przez Millward Brown) uwzględniająca zmianę. RMF FM po odejściu Piaseckiego nie tylko nie traci udziału w rynku, ale jak wynika z fali wrzesień-listopad br., nawet go poprawia. Udział RMF FM w czasie słuchania w dni powszednie w godz. 8-8.15 wyniósł 24,7 proc. - wobec 24,3 proc. w analogicznym okresie ub.r. Natomiast słuchalność Radia Zet zmniejszyła się w godz. 8-8.15 z 14,8 proc. do 13,5 proc.
Przedstawiciele Radia Zet nie chcą komentować tych wyników.
Wyniki obu audycji nie odbiegają od średnich wyników rozgłośni. W paśmie programu Roberta Mazurka RMF ma wynik trochę lepszy od średniej dla tej rozgłośni, która wynosi 24 proc. (spadek z 25 proc. rok temu). Z kolei średnia słuchalność Radia Zet spadła do 13,5 proc. (z 14,1 proc.) i jest taka sama jak słuchalność pasma 8-8.15, w którym występuje Piasecki.

(KOZ, 12.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo