Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instagram pozwoli wyłączać komentarze

(fot. pixabay.com)

Instagram wprowadza nowe narzędzia mające zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Instagramerzy dostaną m.in. prawo wyłączania niechcianych komentarzy publikowanych pod zdjęciami i materiałami wideo.

Komentarze będzie można wyłączać zarówno przed dodaniem zdjęcia, jak i w trakcie oraz po opublikowaniu. Pojawi się także możliwość polubienia komentarzy za pomocą emotikona serduszko. Ponadto instagramerzy będą mogli masowo usuwać osoby, które zmieniły ustawienia swojego konta na prywatne. Dotychczas należało każdorazowo odszukać konto, które miało być usunięte.
Nowe opcje są włączane użytkownikom stopniowo.

(IKO, 12.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

300polityka.pl wysyła dwa nowe newslettery

Nowy newsletter 300polityka.pl

W środę 7 grudnia br. po raz pierwszy zostały wysłane odbiorcom dwa nowe newslettery serwisu politycznego 300polityka.pl - nocny "Tematy dnia" i wieczorny "Ramówka dnia".

"Tematy dnia" są wysyłane ok. 3 rano, a "Ramówka dnia" po 18. Trafiają do odbiorców dotychczasowych newsletterów ("Stan gry" wysyłany ok. 8 rano, "Obraz dnia" ok. 20.30 i "Polityczna ramówka poranka" ok. 22.30).

- Grudzień jest dobrym momentem do testowania, rozwijamy się i sprawdzamy naszych odbiorców, którzy lubią otrzymywać newslettery - mówi Łukasz Mężyk, wydawca 300polityka.pl.

Newsletter "Tematy dnia" prezentuje wydarzenia polityczne. Omawia też jedynki gazet, które mają rano pojawić się w kioskach i podsumowuje najgłośniejsze wydarzenia poprzedniego wieczora. - Zauważyliśmy lukę, którą chcemy zapełnić, przedstawiając highlighty minionego dnia i te informacje z porannych gazet, o których już wiadomo. Pozwoli to np. politykom przygotować sobie przekaz dnia, a dziennikarzom przygotować się do pracy - mówi Mężyk.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich, ten nie tylko agreguje i streszcza informacje. W "Tematach dnia" pojawiły się odredakcyjne, kąśliwe komentarze. Na przykład przy informacji z jedynki "Gazety Wyborczej" o proteście wobec zmian w prawie o zgromadzeniach, w którym zdaniem 300polityka.pl uczestniczyło 10-12 osób, newsletter zauważa: "Prawdziwe pospolite ruszenie, na miarę zdjęcia na czołówce kiedyś największej gazety". - To, czy będą komentarze, zależy od dnia i informacji. Niektórym się spodobały, innym nie. Nie uważam, że jest to coś, czego nie możemy robić, podobne komentarze serwują też inne serwisy - mówi Mężyk.

Komentarze publicznie na Facebooku skrytykował Wojciech Maziarski z "Gazety Wyborczej", informując, że wypisuje się z newsletterów.

Drugi z newsletterów, "Ramówka dnia", to spis gości, którzy występują w wieczornych programach telewizyjnych. Nie zawiera publicystycznych komentarzy. 
- Ramówka dnia na pewno zostanie, od dawna chcieliśmy ją wprowadzić. Zobaczymy, jak przyjmą się "Tematy dnia". Może zostaną połączone z innym newsletterem - mówi Mężyk.  

(JM, 12.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo