Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Partia Razem protestowała przed siedzibą Trójki

Protest Partii Razem przed siedzibą Trójki (fot. materiały prasowe)

W sobotę 10 grudnia przed siedzibą Programu III Polskiego Radia w Warszawie protestowała Partia Razem. Ugrupowanie sprzeciwia się zwalnianiu związkowców z radia.

Protest odbył się pod hasłem "Godzina Solidarności z Pracownikami Polskiego Radia". "PiS-owski zarząd Polskiego Radia zachowuje się jak najgorsi »Janusze biznesu«: wyrzuca pracowników za działalność w związkach zawodowych. Pani prezes traktuje publiczne radio jak prywatny folwark, a dziennikarzy - jak parobków" - mówił podczas protestu Mateusz Mirys z zarządu krajowego Razem. Jak podaje Dziennik.pl, w manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób.
Protest zorganizowano w związku ze zwolnieniem dyscyplinarnym dwóch kolejnych przewodniczących Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II - Pawła Sołtysa i Wojciecha Dorosza.

(JM, 11.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchacze Trójki składają imieninowe życzenia prezes Polskiego Radia

fot. za Ratujmy Trójkę / Facebook

Twórcy profilu ”Ratujmy Trójkę” na Facebooku z okazji Barbórki wysłali upominek i składają życzenia Barbarze Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia.

Prezentem dla prezes Barbary Stanisławczyk jest koszulka z numerem ”17”, nawiązującym do liczby osób, które zostały zwolnione lub odeszły z radiowej Trójki w tym roku. ”Niestety, nasz optymizm został negatywnie zweryfikowany przez rzeczywistość – w międzyczasie Trójka straciła kolejną wspaniałą dziennikarkę, Panią red. Maję Borkowską. Tym samym numer na koszulce stracił ważność. Stwierdziliśmy jednak, że prezent nie może się zmarnować” - napisano na profilu ”Ratujmy Trójkę” na Facebooku.

Do koszulki dołączono życzenia. ”Jesteśmy pełni podziwu dla Pani determinacji w dążeniu do umożliwiania dziennikarzom Trójki rozwoju poza Polskim Radiem. Chcielibyśmy z całego serca życzyć Pani, by taki rozwój kariery był także Pani udziałem. Proszę nam wybaczyć nieaktualny numer na koszulce – optymistycznie założyliśmy, że 17 będzie dla Pani szczęśliwą liczbą. Proszę jednak potraktować ten numer, jako symbol rychłego i spektakularnego rozwoju na ścieżce zawodowej. Wszyscy widzimy doskonale, że Polskie Radio nie jest miejscem, które pozwoli Pani na rozwinięcie skrzydeł. Proszę raz jeszcze przyjąć nasze najserdeczniejsze i najszczersze życzenia” - czytamy.(KOZ, 12.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo