Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Partia Razem protestowała przed siedzibą Trójki

Protest Partii Razem przed siedzibą Trójki (fot. materiały prasowe)

W sobotę 10 grudnia przed siedzibą Programu III Polskiego Radia w Warszawie protestowała Partia Razem. Ugrupowanie sprzeciwia się zwalnianiu związkowców z radia.

Protest odbył się pod hasłem "Godzina Solidarności z Pracownikami Polskiego Radia". "PiS-owski zarząd Polskiego Radia zachowuje się jak najgorsi »Janusze biznesu«: wyrzuca pracowników za działalność w związkach zawodowych. Pani prezes traktuje publiczne radio jak prywatny folwark, a dziennikarzy - jak parobków" - mówił podczas protestu Mateusz Mirys z zarządu krajowego Razem. Jak podaje Dziennik.pl, w manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób.
Protest zorganizowano w związku ze zwolnieniem dyscyplinarnym dwóch kolejnych przewodniczących Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II - Pawła Sołtysa i Wojciecha Dorosza.

(JM, 11.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.