Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Grudzień 06, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał France 24 już 10 lat na rynku

6 grudnia kanał France 24 obchodzi 10-cio lecie działalności. Z tej okazji już od piątku, 2 grudnia aż do niedzieli 11 grudnia stacja będzie emitować specjalną ramówkę oraz okolicznościowe bloki programowe we wszystkich trzech dostępnych wersjach językowych po francusku, po angielsku i po arabsku.

Program specjalny

“France 24 in Focus!” (“Fokus na France 24”!) wtorek 6 grudnia, 15.15, środa  7 grudnia, 12.45.

Z okazji 10 urodzin kanału, cotygodniowy magazyn „France in Focus” (Fokus na Francję) zmienił nazwę na „France 24 in Focus” (Fokus na France 24). W programie można będzie zobaczyć zakulisową pracę zespołu międzynarodowego kanału France 24 oraz prześledzić ewolucję stacji od momentu powstania, czyli od 6 grudnia 2006 roku.

Multicasting. (12 minut)

Moduły ramówkowe (emisja od 3 do 11 grudnia):

Press

Urodzinowe życzenia od gwiazd

Specjalne życzenia dla France 24 po francusku, angielsku i arabsku (a niektóre nawet po hiszpańsku!) przesłało wiele gwiazd, wśród nich między innymi: Catherine Deneuve, Gad Elmaleh, Sting, Ingrid Betancourt, Susan Sarandon, Geena Davis, Alain Mabanckou, Laurent Lafitte, I Matthew McConaughey.

Wiadomości od widzów

Korespondenci France 24 na całym świecie otrzymali od widzów wiele poruszających, zabawnych, a czasem zaskakujących wiadomości urodzinowych w różnych językach.

Podziękowania od zespołów kanału

Zespoły ludzi pracujących na co dzień za kulisami France 24 przygotowały specjalne podziękowania dla widzów kanału i odwiedzających stronę internetową, bo to właśnie dzięki widzom i internautom kanał znajduje się w czołówce międzynarodowych stacji informacyjnych.

10 lat osiągnieć

W ciągu dziesięciu lat istnienia telewizja France 24 otrzymała 24 nagrody, w tym te najbardziej prestiżowe w dziedzinie dziennikarstwa i reportażu, np: Albert Londres Prize, Prix Bayeux-Calvados – nagrodę dla korespondentów wojennych, Nagrodę festiwalu FIGRA (International Current Affairs and Social Documentary Film Festival), Nagrodę UNCA (United Nations Correspondents Association) oraz Eutelsat TV Awards. Blok programowy „10 lat osiągnieć” będzie stanowił retrospekcję najważniejszych wydarzeń z życia stacji w ciągu minionych 10 lat.

10 lat wywiadów

W ciągu minionej dekady dziennikarze France 24 przeprowadzali wywiady z najważniejszymi światowymi liderami i osobistościami. W tym bloku zostanie podsumuwanych 10 lat historii iprzypomianych 10 ekskluzywnych wywiadów.

Spoty reklamowe na 10-lecie stacji

France 24 składa wyrazy uznania swoim dziennikarzom w specjalnych, okolicznościowych spotach reklamowych. Spoty pojawią się w wyselekcjonowanych kinach na terenie Francji oraz na kanałach France 24. 

Spoty emitowane są regularnie od soboty 3 grudnia do niedzieli 11 grudnia we wszystkich wersjach językowych kanału France 24 oraz na france24.com. 

Logo na 10. rocznicę powstania kanału

Stacja przygotowała specjalne jubileuszowe logo, które pojawi się na antenie wszystkich trzech wersji językowych kanału przez cały dzień 6. grudnia. Specjalny jubileuszowy hashtag do użytku w mediach społecznościowych to: #10F24

(06.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Grudzień 16, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SGL Local Press - konkurs dla mediów lokalnych

Konkurs SGL Local Press 2016

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie konkursu SGL Local Press za najlepsze teksty, fotografie i materiały wideo, które zostały opublikowane albo wyemitowane w lokalnych mediach w 2016 roku.

Konkurs SGL Local Press 2016 ma charakter otwarty - mogą w nim brać udział materiały nadesłane przez media lokalne (o zasięgu mniejszym niż województwo) bez względu na przynależność do SGL.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i statuetki w następujących kategoriach:
I – dziennikarstwo śledcze i interwencyjne,
II – dziennikarstwo specjalistyczne,
III – reportaż prasowy,
IV – wywiad i inne gatunki publicystyczne,
V – fotografia, fotoreportaż‎,
VI – materiał wideo,
VII – portal gazety lokalnej,
VIII – dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna,
IX – gazeta roku.

Przyznane też zostaną dwie nagrody specjalne. Nagroda Muzeum Powstania Warszawskiego – za najciekawszy tekst o bohaterze zgłoszonym uprzednio do konkursy MPW im. Jana Rodowicza „Anody” oraz pod patronetem „GrandFront” za „Najładniejszą okładkę gazety” opublikowana w latach 1989-2016.

SGL na zgłoszenia czeka do 15 stycznia 2017 r.

Regulamin i szczegóły konkursu na stronie gazetylokalne.pl

(16.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo