Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek odchodzi z ”Rzeczpospolitej”

Robert Mazurek prowadzi też codziennie rozmowy w RMF FM (fot. materiały prasowe RMF FM)

Robert Mazurek, autor ”Rozmów Mazurka” w ”Plusie Minusie”, zrezygnował ze współpracy z dziennikiem ”Rzeczpospolita”.

”W środę dowiedziałem się od znakomitego rysownika, Andrzeja Krauzego – człowieka, którego śmiem nazywać swoim przyjacielem – że Rzeczpospolita zrezygnowała z jego usług. Postanowiłem zrezygnować ze współpracy z tym dziennikiem" - napisał Robert Mazurek w serwisie wPolityce.pl.

"Zawsze powtarzałem, że mogę publikować w gazecie, z którą się nie zgadzam, byle bym tylko miał pełną swobodę wyrażania swoich poglądów czy dobierania rozmówców. I muszę uczciwie przyznać, że taką swobodę w zawsze miałem, za co i naczelnemu pisma, i szefowi dziękuję. Niemniej jednak na mnie już czas” – czytamy w jego tekście.

Robert Mazurek nie ukrywa, że trochę tego żałuje. "To jednak siedem lat, lekko licząc jakieś 350 wywiadów, które publikowałem tam co tydzień" - poinformował publicysta.

Redakcja "Rzeczpospolitej" zdecydowała, że rysunki Andrzeja Krauzego nie będą ukazywać się już w gazecie. ”Zmieniamy formułę drugiej strony gazety, rysunki nie będą tam pasowały. Strona zyskuje profil bardziej gospodarczy” - tłumaczył Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Po tej decyzji wymówienia z pracy złożyli dziennikarze i publicyści: Beata Zubowicz, Wojciech Stanisławski, Dominik Zdort i Filip Memches. Pisali oni do "Plusa Minusa".

- Rysunki znikają z codziennych łamów, w "Plusie Minusie" nadal będą się ukazywały. To jest odpowiedniejsze miejsce dla nich, biorąc pod uwagę to, że nasze weekendowe wydanie wciąż będzie utrzymywało profil konserwatywno-liberalny, otwarty na debatę publiczną - tłumaczy jednak Bogusław Chrabota.

(02.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.