Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Widzowie złożyli już dwa razy więcej skarg do KRRiT na "Wiadomości" niż rok temu

Michał Adamczyk - prezenter "Wiadomości" TVP 1 (fot. za wiadomosci.tvp.pl)

Do 25 listopada br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już 83 skargi na "Wiadomości" TVP 1. To ponaddwukrotnie więcej niż w całym 2015 roku.

W pierwszym półroczu br. na główny program informacyjny Telewizji Polskiej wpłynęło tylko siedem indywidualnych skarg. Dotyczyły m.in. materiału z zamachu w Nicei (zawierał drastyczne zdjęcia), materiału o maturach (pokazano dowód osobisty maturzysty), były też ogólne zarzuty, np. dotyczące kolejności informacji.
Natomiast w drugim półroczu liczba skarg lawinowo wzrosła. 23 skargi złożono na wydania "Wiadomości" z 7 i 8 lipca z materiałem „Polska droga do NATO” i relacją z konferencji prasowej prezydentów Polski i USA podczas szczytu NATO w Warszawie. KRRiT, działająca jeszcze w poprzednim składzie, uznała te materiały za jednostronne.

Tyle samo skarg wpłynęło na materiał o naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamie Michniku (emisja 17 października). Na wyemitowany 30 października materiał o organizacjach pozarządowych poskarżyło się 11 osób, a na kolejny materiał na ten sam temat (z 4 listopada) 14 osób. Ponadto wpłynęły pojedyncze skargi na wydania "Wiadomości" z 29 sierpnia; 4, 9, 22 i 24 września.

W całym 2015 roku, przed zmianą zarządu TVP i kierownictwa "Wiadomości", na ten program skarżono się 35 razy.

Jak informowaliśmy, krytyczną opinię o "Wiadomościach" w niedzielnym wydaniu programu wygłosił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Mówił o propagandzie i nazwał "Wiadomości" "domem wariatów". "To jest kompromitacja telewizji publicznej" – stwierdził.

(RUT, 29.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.