Temat: Grand Press

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłaszamy nominowanych do Grand Press Digital 2016!

Jarosław Kuźniar, Krzysztof Stanowski i TVN 24 zostali nominowani do Grand Press Digital 2016. Nagroda jest przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Nominowanych w czwartej edycji Grand Press Digital wybrała redakcja magazynu „Press” po zasięgnięciu opinii 24 specjalistów od mediów cyfrowych, przedstawicieli polskich wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji kreatywnych.

Jarosław Kuźniar – jest pierwszym polskim dziennikarzem, który na tak dużą skalę używa transmisji za pośrednictwem Periscope’a i Facebook Live. Zaczynał od programu #Jaroscope, który najczęściej powstawał w drodze do pracy w TVN. W 2016 roku Kuźniar przeszedł do dziennikarstwa w pełni internetowego. Jego codzienny program „Onet Rano.”, to nowy w Polsce format łączący różne elementy dziennikarstwa. Jest na  stronie głównej portalu, w aplikacji mobilnej, na Facebook Live, Periscopie, YouTube, w Vod.pl oraz w skróconej formie w nowej telewizji Zoom TV. Kuźniar tylko na Twitterze ma ponad pół miliona obserwujących. Jest założycielem start-upów Goforworld.com i Goforguide.com.

Krzysztof Stanowski – twórca i właściciel serwisu sportowego Weszlo.com udowodnił, że dziennikarz sportowy dzięki nowej technologii może stać się osobowością medialną, znacznie wykraczającą poza własne medium. Umiejętnie wykorzystując cyfrową rewolucję, rozszerza zasięg swoich opinii o media tradycyjne – prasę (m.in. „Przegląd Sportowy”) i telewizję (Eleven). Siłę w mediach społecznościowych wykorzystuje nie tylko do promowania siebie, ale też do zbiórek charytatywnych. Stanowski jest nominowany za stworzenie najbardziej opiniotwórczego internetowego serwisu o piłce nożnej, który w październiku 2016 roku miał 345 tys. użytkowników (dane: PBI/Gemius). Pokazuje niedowiarkom, że nowoczesne medium można prowadzić z dowolnego miejsca na ziemi pod warunkiem, że jest tam internet.

TVN 24 – stacja jest nominowana za aplikację mobilną Ameryka Wybiera, w której wykorzystano wirtualną rzeczywistość do szczegółowego prezentowania przebiegu wyborów prezydenckich w USA. Dzięki niej widzowie kanału w swoich smartfonach mogli śledzić na bieżąco wyniki głosowania w poszczególnych stanach, zwiedzając jednocześnie gabinet owalny w Białym Domu czy podziwiając prezydencki Air Force One. Ze sklepu Google Play aplikację pobrało ponad 5 tys. użytkowników, a w App Store podczas nocy wyborczej znalazła się na liście najlepszych darmowych aplikacji.

Sponsorem nagrody Grand Press Digital jest Google.

Laureata ogłosimy podczas gali Grand Press – 13 grudnia 2016 roku w Warszawie.

Press

(CP, 28.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon negocjuje zakup praw do transmisji sportowych w USA

Amazon

Koncern Amazon prowadzi rozmowy z najpopularniejszymi ligami sportowymi w USA w sprawie przejęcia praw do transmisji - ujawnił dziennik "The Wall Street Journal".

Według gazety koncern negocjuje warunki kooperacji z ligami NBA (koszykówka), NFL (futbol amerykański) i MBL (bejsbol). Transmisje sportowe miałyby zostać włączone do oferty abonenckiego serwisu streamingowego Amazon Prime Video. Koncern chce również sprzedawać dostęp do pojedynczych spotkań osobom, które nie są abonentami serwisu. Ostatnio w prawa do pokazywania wydarzeń sportowych inwestowali również inni internetowi gracze, m.in. Facebook, YouTube, Yahoo i Twitter.

(LL, 28.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo