Temat: badania telewizji

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial „19+” nowym hitem TVN-u

Serial "19+"

„19+” to nowy paradokumentalny serial emitowany na głównej antenie stacji TVN. Przez trzy tygodnie zgromadził przed telewizorami średnio ponad milion widzów.

Produkcja przedstawia historie absolwentów klasy maturalnej, którzy próbują znaleźć swoje miejsce w świecie dorosłych. Młodzi ludzie przeżywają pierwsze poważne miłości, świętują sukcesy zawodowe i boleśnie znoszą porażki.

Serial realizowany jest w formie scripted-docu, a sceny przedstawiające życie bohaterów przeplatanie są komentarzami w formie videobloga.

„19+” emitowany jest od poniedziałku do piątku, o godz. 16:30. Od 7 listopada przeciętnie oglądało go 1,03 mln osób, co przełożyło się na 10,69 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 16,28 proc. w grupie komercyjnej (16-49). Największą widownię zgromadził odcinek emitowany 23 listopada, który oglądało aż 1,14 mln osób.

(TAD, 28.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN po raz pierwszy przyznał nagrody im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Marcin Pawłowski i Dariusz Kmiecik (fot. za tvn24.pl)

TVN po raz pierwszy wręczył dwie nagrody upamiętniające zmarłych dziennikarzy zawodowo związanych z Grupą TVN. Są to Nagroda im. Marcina Pawłowskiego za najlepszy materiał newsowy roku oraz Nagroda im. Dariusza Kmiecika za najlepszy reportaż roku. Zdobyli je Wojciech Bojanowski i Daria Górka.

Od stycznia br. kapituła nagród co miesiąc wybierała najlepsze materiały dziennikarskie Grupy TVN w dwóch kategoriach - news i reportaż. Kandydaci do nagrody byli zgłaszani przez dziennikarzy "Faktów", TVN 24 i TVN24.pl. Spośród najlepszych materiałów całego roku wybrano te, których autorzy otrzymali główne nagrody (po 20 tys. zł). Nagrodę im. Marcina Pawłowskiego otrzymał Wojciech Bojanowski za materiał "Zdesperowani imigranci w Calais i zagrożeni polscy kierowcy", a Nagrodę im. Dariusza Kmiecika - Daria Górka za reportaż "To była świadoma decyzja prof. Chazana, że nasze dziecko będzie umierało w cierpieniach".

Marcin Pawłowski był reporterem politycznym i prowadzącym "Fakty" TVN. Zmarł w 2004 roku. Dariusz Kmiecik był śląskim reporterem "Faktów" TVN. Zginął w 2014 roku.

(JM, 29.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo