Temat: Grand Press

Dział: PERSONALIA

Dodano: Listopad 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłaszamy nominowanych do Grand Press Economy 2016!

Bartek Godusławski, Łukasz Pałka i Paweł Sołtys zostali nominowani do Grand Press Economy 2016. To nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów.Redakcja "Press" o pomoc we wskazaniu najlepszych dziennikarzy ekonomicznych poprosiła szefów redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, dziennikarzy i ekspertów. Efektem tych konsultacji są nominacje dla trzech osób.

Bartek Godusławski ("Puls Biznesu") jest nominowany za niezależne, rzetelne i poparte twardymi danymi analizy makroekonomiczne. Nie daje się wodzić za nos politykom (zarówno partii rządzącej, jak i opozycyjnym) i agencjom ratingowym. Siedem lat doświadczeń depeszowca PAP wykorzystuje do zdobywania newsów ważnych dla rynków finansowych. Opłaca się go śledzić na Twitterze. Do Grand Press Economy jest nominowany już po raz trzeci.

Łukasz Pałka (Money.pl) wnikliwe przygląda się rynkowi forex i konsekwentnie wykazuje, że nie da się na nim zarobić łatwych pieniędzy, do czego przekonuje wiele zaangażowanych na nim instytucji finansowych. Pałka odczarowuje ich oferty. Jako pierwszy poinformował, że największy polski bank PKO BP przestanie oferować klientom spekulacje na rynku walutowym. Miał też wiele innych ważnych newsów z rynku kapitałowego. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Paweł Sołtys (do listopada br. Program III Polskiego Radia) udowadnia, że ekonomia nie musi być trudna, a może być nawet interesująca, o ile przedstawiający ją dziennikarz solidnie przyłoży się do tematu. W porannych serwisach ekonomicznych, zapowiadając najważniejsze wydarzenia, a w popołudniowych, informując o najciekawszych sprawach w gospodarce, pobudza do myślenia. Na antenie Trójki zagląda za kurtynę, za którą kryją się mechanizmy gospodarcze. W „Salonie ekonomicznym” rozmawia z szefami firm, banków i instytucji o tworzeniu wizji gospodarczych dla Polski. Niezależny i merytoryczny.

Sponsorem nagrody Grand Press Economy jest MoneyGram.

Laureata ogłosimy podczas gali Grand Press – 13 grudnia 2016 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kto zostanie Dziennikarzem Roku 2016?Press

(GK, 21.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: pożegnanie

Dział: PERSONALIA

Dodano: Listopad 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Krzysztof Hołyński

Krzysztof Hołyński, były spiker i dziennikarz sportowy, nie żyje. Miał 64 lata.

Hołyński przez wiele lat był dziennikarzem sportowym "Gazety Lubuskiej" oraz "Gazety Nowej". Pracował również w gorzowskiej telewizji Vigor.
Jak przypomina ”Gazeta Lubuska” na swojej stronie internetowej, szeroką sławę i uznanie zyskał jako spiker sportowy, przede wszystkim zawodów żużlowych. Ponadto komentował m.in. kolarstwo i piłkę nożną.

(22.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo