Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Gwen Ifill, dziennikarka amerykańskiej telewizji publicznej. Miała 61 lat

Gwen Ifill (fot. za wikipedia.org)

Gwen Ifill - prowadząca i dyrektor zarządzający wieczornego programu informacyjnego "The PBS NewsHour" zmarła po chorobie nowotworowej. Miała 61 lat.

"Zawsze ceniłem jej dziennikarstwo, nawet gdy przeprowadzała ze mną ciężkie wywiady" - napisał w liście kondolencyjnym prezydent Barack Obama. "Była niezwykle utalentowana i poważana" - powiedział przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan.

Ifill od sierpnia 2013 roku prowadziła (wspólnie z Judy Woodruff) codzienny, wieczorny program informacyjny "The PBS NewsHour" w amerykańskiej telewizji publicznej PBS, a od 1999 roku była prezenterką i dyrektorem zarządzającym programu publicystycznego "The Washington Week", również emitowanego na antenie PBS.
Wcześniej była m.in. dziennikarką polityczną NBC News, reporterką "Washington Post", "Baltimore Evening Sun" i "Boston Herald American".
Jej książka o prezydencie USA Baracku Obamie "The Breakthrough: Politics and Race in the Age of Obama" była na amerykańskim rynku bestsellerem. Moderowała dwie debaty wiceprezydenckie - w 2004 i 2008 roku. W trakcie pracy otrzymała ponad 20 doktoratów honoris causa, m.in. Georgetown University. Magazyn "Ebony" uznał ją za jednego z 150 najbardziej wpływowych Afroamerykanów, nagradzały ją też National Association of Black Journalists Hall of Fame i The National Association for the Advancement of Colored People.

(15.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twoja Nowa Telewizja to telewizyjna usługa hybrydowa w modelu prepaid

Spółka Skymaster Media, w którą zaangażowali się byli menedżerowie Canal+ Cyfrowy i HBO Polska, uruchomiła usługę TNTV – Twoja Nowa Telewizja.

– To usługa hybrydowa: IPTV i telewizji naziemnej – mówi Grzegorz Bruski, prezes Skymaster Media. – Chcemy trafić do klientów, którzy z jednej strony korzystają z telewizji bezpłatnej, ale czegoś im brakuje - na przykład kanałów sportowych jak Eleven, czy kanałów erotycznych. Drugą grupą potencjalnych klientów są ci, co mają  NC+ lub Cyfrowy Polsat, ale narzekają, że z powodu zainteresowania 10 kanałami muszą wykupić dostęp do 60 – tłumaczy Bruski. Firma przez rok chce pozyskać 50-70 tys. klientów.

TNTV działa w formie usługi przedpłaconej. Do odbioru kanałów potrzebny jest dekoder (w sklepach Media Markt i Saturn kosztuje 179 zł) lub telewizor z modułem IPTV i dobre łącze internetowe. W bezpłatnym pakiecie TNTV jest ponad 60 kanałów telewizyjnych i radiowych (naziemne i free-to-air). Płatne są pakiety: rodzinny (35 kanałów; za 9,90 zł miesięcznie), sportowy (Eleven i Eleven Sports; 15,90 zł), filmowy (osiem kanałów z portfolio Kino Polska TV; 19,90 zł) i dla dorosłych (trzy kanały; 8,90 zł), a także biblioteka VoD dla dorosłych.

Prezesem Skymaster Media i jednym ze wspólników jest Grzegorz Bruski, ostatnio prezes radomskiej spółki Energetyczne Centrum. Do końca 2012 roku był członkiem zarządu i dyrektorem wykonawczym pionu komercyjnego w Canal+ Cyfrowym, operatorze platformy Cyfra+. W spółce tej pracował od 1996 roku.
Udziały w Skymaster Media ma także Hubert Drabik, prezes spółki Polskie Inwestycje Publiczno-Prywatne. Wcześniej był dyrektorem w Sony Pictures Television Networks na Europę Środkową oraz dyrektorem zarządzającym i dyrektorem sprzedaży HBO Polska.

(KOZ, 16.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo