Temat: sprawa Ziętary

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odsłonięto tablicę upamiętniającą Jarosława Ziętarę

10 listopada br. na budynku przy ul. Kolejowej w Poznaniu, w miejscu, gdzie mieszkał Jarosław Ziętara, dziennikarz „Gazety Poznańskiej", który zaginął 1 września 1992 roku w drodze do pracy, odsłonięto ku jego pamięci tablicę.

Tablica została wykonana przez rzeźbiarza Romana Kosmalę. Znajduje się na niej napis: "Zginął dlatego, że był dziennikarzem". Tablicę ufundował z datków Komitet Społeczny im. Jarosława Ziętary - wpłacono około 18 tys. zł. Tablica kosztowała połowę tej kwoty, zaś nadwyżka pieniędzy została przeznaczona na inne formy upamiętnienia zamordowanego dziennikarza, m.in. bezpłatną broszurę informującą o sprawie. W przyszłym roku ma zostać ustanowiona Nagrody im. Jarosława Ziętary dla młodych dziennikarzy.
We wrześniu br. z inicjatywy Komitetu powieszono tabliczki informujące o tym, że fragment ulicy Marcelińskiej w Poznaniu nosi imię Jarosława Ziętary.

(IKO, 11.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.