Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tureckie władze blokują dostęp do serwisów społecznościowych

(fot. Wikipedia.org, Facebook, Twitter)

Sieć monitorowania TurkeyBlocks wykryła ograniczenia w dostępie do serwisów społecznościowych: Facebooka, Twittera i YouTube'a w całej Turcji. Blokada została włączona w piątek 4. listopada 2016 r., około godziny 1:20 lokalnego czasu.

 

TurkeyBlocks informuje także o blokowaniu możliwości wysyłania wiadomości poprzez komunikatory WhatsApp i Skype, ale również za pomocą serwisu Instagram. Incydent ma prawdopodobnie związek z zatrzymaniem liderów pro-kurdyjskiej, opozycyjnej Ludowej Partii Demokratycznej (tur. Halkların Demokratik Partisi,HDP).

Ograniczenia w dostępnie do popularnych serwisów są w Turcji coraz częściej wykorzystywane do tłumienia i cenzurowania aktualnych wydarzeń.

TurkeyBlocks to niezależny, bezpartyjny projekt monitorowania internetu w Turcji, jego zadaniem jest m.in. śledzenie i wskazywanie incydentów związanych z blokowaniem dostępu do powszechnych serwisów społecznościowych i usług masowej komunikacji.

Przyczytaj także:
- 18 dziennikarzom grozi więzienie za "propagandę terroru"
- Po próbie puczu Erdogan jeszcze bardziej ograniczy wolność słowa w Turcji

(TAD, 04.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.