Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rynek urządzeń VR za 10 lat ma dogonić rynek smartfonów

Na stoisku Inspira Space można poznać granice ludzkiej percepcji (fot. materiały European VR Congress)

Ponad pół tys. osób zwiedziło już stoiska VR Expo w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie. Wystawa towarzyszy imprezie European VR Congress (3-4 listopada br.).

Podczas European VR Congress prezentuje się prawie 30 firm związanych z technologią VR. – Wirtualna rzeczywistość to nie tylko nowe media i gry, ale też medycyna, architektura, budownictwo. Ta technologia może być wielką szansą dla Polski, impulsem gospodarczym – mówi Józef Stachów, dyrektor Konferencje Agora, organizatora imprezy.
– Segment VR to chyba najszybciej rozwijający się rynek cyfrowy, rośnie szybciej niż rynek konsoli do gier. W 2025 roku powinniśmy kupować tyle samo urządzeń VR co telefonów komórkowych – przekonywał podczas swojego wystąpienia na kongresie Paweł Surgiel, przedsiębiorca, szef firmy Bivrost.
Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszy się strefa expo, w której prezentuje się prawie 30 firm. Można w niej testować sprzęt marek: Sony, Google, Microsoft, HTC i Ricoh oraz sprawdzać zastosowanie wirtualnej rzeczywistości. Goście, zakładając gogle, mogą przejechać się rowerem po Warszawie lub surfować na desce (stoisko Denstu Aegis Network), relaksować się przy wschodzie słońca na plaży w Gdyni (Vrec) lub wejść do świata obrazów Zdzisława Beksińskiego (11th Dimension).

(GK, 04.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Huawei nova - smartfon dla millenialsów przez kilka tygodni dla abonentów będzie dostępny tylko z Orange

Huawei Nova

Huawei zaprezentował dziennikarzom 8 listopada br. smartfon Huawei nova. Początkowo będzie on sprzedawany wraz z abonamentem Orange. Potem pojawi się także w ofercie innych operatorów telekomunikacyjnych, ale z opaską na rękę będzie sprzedawany wyłącznie w sieci Orange.

Huawei nova to smartfon stworzony z myślą o najmłodszej generacji użytkowników, którzy korzystają z mediów społecznościowych. Oferuje takie funkcje jak: możliwość nagrywania wideo w jakości 4K, fabryczne aplikacje do retuszowani zdjęć, robienia selfie panoramicznego, czy grupowego z opcją poprawiania wyglądu wybranych osób.

Serię Huawei nova wyposażono w procesor Snapdragon 625. Zainstalowano w niej czujnik linii papilarnych 3D, działający w 360 stopniach.
Urządzenie jest pozycjonowane jako najlepsze w segmencie klasy średniej.

(08.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo